Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Concordia wyszarpała punkt Legii (galeria, wideo)

W bardzo ciekawym pojedynku na stadionie przy ul. Skrzydlatej, Concordia Elbląg zremisowała z rezerwami Legii Warszawa 3:3 (1:0). Gospodarze dwa razy prowadzili, ale i tak w końcówce jeszcze odrobili straty. Dla elblążan to cenny punkt w trudnej drodze do utrzymania w trzeciej lidze.

Autor: Michał Libuda

Rezerwy wicemistrzów Polski chcą awansować do drugiej ligi. W tym celu pozyskali do drugiej drużyny wielu znanych zawodników. Także z zagranicy. Część graczy z pierwszego składu warszawian również pomaga na tym poziomie. W ekipie lidera tabeli (wraz Pogonią Grodzisk Mazowiecki) wystąpili dzisiaj Maciej Rosołek, Michał Kucharczyk, czy Jurgen Celhaka. To jednak nie wystarczyło do wygranej.

Concordia skupiła się na szukaniu kontrataków, ale to Legia zaatakowała pierwsza. Wojciech Urbański przedarł się przez środek mokrego od deszczu boiska i strzelił z linii pola karnego. Maksymilian Manikowski złapał to zagranie. Słoniki odpowiedziały w 10 i 15 minucie, ale strzały, po rzutach rożnych, bronił Wojciech Banasik.

Przyjezdni nie forsowali tempa, a Concordia zwietrzyła szansę. W 21 minucie efektowny strzał z dystansu Kacpra Sionkowskiego i piłka znalazła się w siatce. Gospodarze jeszcze bardziej musieli się skupić na dobrym ustawieniu się na swojej połowie, ale Legia i tak miała sytuacje. Strzelał Michał Kucharczyk, natomiast na posterunku był golkiper miejscowych.

Druga część to znacznie lepsza gra Legii w ataku, ale słabsza w obronie. Rywal szybko, bo w 47 minucie, wyrównał. Michał Kucharczyk znalazł się w polu karnym i wykorzystał dobre podanie, trafiając z kilku metrów. Ekipa trenera Mateusza Sobieraja nie spuściła głów i znów wyszła na prowadzenie. W szesnastce strzał Concordii zablokowany ręką przez defensora stołecznego klubu i rzut karny. Trafił Joao Augusto.

Po chwili kolejny gol. W szesnastce elblążan błąd krycia wykorzystał Maciej Rosołek i posłał futbolówkę przy dalszym słupku. To był dobry moment Legii II. Przewaga dała efekt, gdy ręką w polu karnym zagrywał Łukasz Makarski. Jedenastkę na gola zamienił znów Maciej Rosołek.

Concordia miała jednak swoje szanse. W piłkę nie trafił Maciej Kaczorowski, a był bardzo blisko bramki. Jednak ambicja elblążan dała im powód do radości. W 87 minucie między obrońcami znalazł się Łukasz Makarski i pewnym strzałem zmieścił futbolówkę w siatce, korzystając z celnego zagrania od partnera. Jeszcze w doliczonym czasie Słoniki mogły wygrać, ale piłka, po próbie gracza miejscowych, poszybowała nad poprzeczką.

Concordia Elbląg – Legia II Warszawa 3:3 (1:0)

1:0 – Sionkowski 21’, 1:1 – Kucharczyk 47’, 2:1 – Augusto 54’ – k., 2:2 – Rosołek 56’, 2:3 – Rosołek 74’ – k., 3:3 – Makarski 87’

Concordia Elbląg: Manikowski – Szpucha, Doniecki, Jakubowski (70’ Kaczorowski), Staniak, Bukacki, Rękawek, Makarski, Augusto, Sionkowski (90’ Maćkowski), Noworyta (86’ Danowski)

Legia II Warszawa: Banasik – Burch, Byrtek, Ziółkowski, Puciłowski, Celhaka, Urbański (88' Vasiliadis), Konik, Kucharczyk (90' Wnorowski), Rosołek, Żewłakow (46' Korczakowski)