Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Concordia przegrała z Olimpią (wideo)

W kolejnym meczu w trzeciej lidze, Concordia Elbląg nie zdobyła punktów. Drużyna trenera Mateusza Sobieraja zanotowała porażkę na wyjeździe z Olimpią Zambrów 2:3 (2:3). Oba gole dla przyjezdnych zdobył Joao Augusto.

Autor: Rafał Kadłubowski/Concordia Elbląg

Posłuchaj artykułu

Początek spotkania był dla Słoników. W 4 minucie w polu karnym faulowany był Kacper Noworyta, a jedenastkę na gola zamienił Joao Augusto. Rywal musiał zaatakować, więc w 8 minucie Jakub Jakimiuk strzelał z rzutu wolnego. Maksymilian Manikowski złapał tę piłkę. Po chwili akcja elblążan. Joao Augusto dośrodkowywał w pole karne, Radosław Bukacki podał do Kacpra Noworyty, ale ten przestrzelił.

Olimpia groźnie atakowała. Ekipa gospodarzy była powstrzymywana przez defensywę gości, przy częstych wrzutkach w szesnastkę. Jednak zambrowianie nie potrafili także celnie strzelić. Pomarańczowi mogli podwyższyć wynik, ale Joao Agusto został uprzedzony przez defensora miejscowych, będą tuż przed bramką.

Rywal strzelanie rozpoczął w 34 minucie. Futbolówka w pole karne, gdzie najpierw w zamieszaniu golkiper obronił strzał, ale dobitka Bartosza Bayera była skuteczna. W 39 minucie bramkarza elblążan zza pola karnego zaskoczył Bartosz Ciborowski. Jeszcze przed przerwą, prostopadłe podanie przejął Sebastian Dąbrowski i zdołał posłać piłkę obok wychodzącego z bramki Maksymiliana Manikowskiego.

Druga połowa nie zmieniła zbytnio rozstrzygnięcia. W 58 minucie golkiper gospodarzy obronił strzał Radosława Bukackiego z rzutu wolnego. Concordia powinna zdobyć bramkę w 73 minucie, jednak Kacper Sionkowski najpierw trafił z bliska piłką w poprzeczkę, a potem strzelił niecelnie. Jeszcze w 90 minucie strzał głową Joao Augusto, ale golkiper wybronił to zagranie napastnika. Co ciekawe, w kolejnej w zasadzie identycznej akcji, podanie ze skrzydła Piotra Jakubowskiego i celna główka brazylijskiego gracza.

Olimpia Zambrów – Concordia Elbląg 3:2 (3:1)

0:1 – Augusto 4’ – k., 1:1 – Bayer 34’, 2:1 – Ciborowski 39’, 3:1 – Dąbrowski 43’, 3:2 – Augusto 90’

Concordia Elbląg: Manikowski – Doniecki (70’ Danowski), Jakubowski, Staniak, Szpucha, Makarski, Bukacki, Rękawek (86’ Maciąg), Augusto, Sionkowski, Noworyta (86’ Maćkowski)