Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Efektowna victoria Concordii (wideo)

Mateusz Szmydt show. Tak można nazwać w skrócie mecz Concordii Elbląg z Victorią Sulejówek. Słoniki na stadionie przy ul. Krakusa pokazały znakomitą skuteczność i zasłużenie pokonały solidnego beniaminka 4:1 (3:1). Skrzydłowy gospodarzy latał wysoko, bowiem zdobył w tym pojedynku hat-tricka. Pamiątkową koszulkę za 200 mecz w pomarańczowych barwach otrzymał Radosław Bukacki.

Autor: Rafał Kadłubowski/Concordia Elbląg

Przyjezdni nie są w tym sezonie zbytnio zamieszani w grę o utrzymanie. Victoria przed meczem zajmowała 8 pozycję w tabeli. Jak na beniaminka, bardzo dobra lokata. Można się więc było spodziewać wyrównanego spotkania z trudnym rywalem.

Futbol jest jednak zaskakujący.

Concordia zaczęła źle. W 4 minucie, po rzucie rożnym, zawodnicy gości strzelali kilka razy na bramkę. Najcelniejsze było zagranie Jana Dźwigały. Piłka w siatce i gospodarze znów musieli gonić wynik. Tak jak w poprzednim spotkaniu w Łomży. Efekt był podobny, a nawet lepszy. Natomiast z pomocą przyszedł jeszcze Mikołaj Misiak, który nie wykorzystał potem znakomitej sytuacji w polu karnym i posłał futbolówkę obok bramki.

To, co najważniejsze, to odpowiedź elblążan. W 34 minucie Mateusz Szmydt przyjął piłkę przed polem karnym i efektownym strzałem, z półobrotu, trafił do siatki. Od tego momentu Słoniki ruszyły na rywala. W 42 minucie ten pomocnik zagrał prostopadłą piłkę do Kacpra Noworyty, a ten umieścił ją przy dalszym słupku. Victoria była zdezorientowana, tak jak w 45 minucie. Futbolówka, po dośrodkowaniu w pole karne ze skrzydła, trafiła w obrońcę i przejął ją Mateusz Szmydt. Mocnym strzałem podwyższył wynik.

Druga część to kolejne minuty pewnej gry gospodarzy. W 64 minucie w szesnastce faulowany był Kacper Noworyta. Jedenastkę Mateusza Szmydta obronił jednak Borys Kwiatkowski. Skrzydłowy i tak później zdobył to, na co wszyscy kibice czekali, zamieniając na gola kapitalne podanie za linie obrony. W 72 minucie Dominik Sasiak interweniował przy zagraniu Marcina Kozłowskiego i elblążanie utrzymali wysokie zwycięstwo.

Radosław Bukacki, kapitan Słoników, przed spotkaniem otrzymał koszulkę za jubileuszowy mecz. – Szczerze, nie spodziewałem się tego i bardzo dziękuje prezesom i chłopakom, z którymi mogę grać i zawsze na nich liczyć – mówił.

Concordia jest teraz na 13 miejscu, z 6 punktami przewagi nad czerwoną strefą.

Mateusz Sobieraj (trener Concordii): Cieszy wynik, kolejne trzy ważne punkt. Victoria od początku szła na nas bardzo mocno. Otrząsnęliśmy się po straconej bramce. W drugiej części wyszliśmy zdeterminowani, wiedzieliśmy co chcemy grać.

Łukasz Ryczkowski (trener Victorii): Gratuluję wygranej. Wydawało się, że po strzeleniu gola na 1-0 mieliśmy mecz pod kontrolą. Jednak bramka na 1-1 podcięła nam skrzydła. Musimy się mocno wziąć w garść. Powinniśmy się zdecydowanie lepiej prezentować, nie był to nasz nawet średni poziom.

Concordia Elbląg – Victoria Sulejówek 4:1 (3:1)

0:1 – Dźwigała 4’, 1:1 – Szmydt 34’, 2:1 – Noworyta 42’, 3:1 – Szmydt 45’, 4:1 – Szmydt 64’

Czerwoną kartką został ukarany członek sztabu szkoleniowego Victorii.

Concordia Elbląg: Sasiak – Jakubowski, Bukacki, Szpucha, Mroczko, Jońca (81’ Doniecki), Danowski (85’ Kottlenga), Kopka, Szmydt (88’ Szmydt), Nowicki, Noworyta (85’ Maciąg)