Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Cztery gole i wygrana Concordii

W trzeciej lidze Słoniki wygrały wyjazdowy mecz. Concordia Elbląg pokonała bezpośredniego rywala w grze o utrzymanie, czyli ŁKS Łomża, w delegacji 4:2 (2:1). W ten sposób odskoczyła od strefy spadkowej na tym poziomie. Cieszy to, że odrobiła także niekorzystny wynik, a do bramki trafiało wielu różnych graczy.

Autor: Concordia Elbląg

Pomarańczowi muszą uciekać rywalom z dolnych rejonów tabeli. Chcąc utrzymać się w lidze, trzeba punktować z zespołami, będącymi bezpośrednimi konkurentami w osiągnięciu tego celu. Takim jest także ŁKS Łomża, beniaminek rozgrywek na tym szczeblu.

W składzie gości były braki kadrowe. Przede wszystkim nie mogli wystąpić kontuzjowani napastnicy, czyli Joao Augusto i Kacper Sionkowski. A, że przyjezdni mają kłopoty ze zdobywaniem goli, wyjazd był dla elblążan sporym wyzwaniem.

Jednak ekipa trenera Mateusza Sobieraja pokazała charakter i wolę pozostania w trzeciej lidze. Na trudnym terenie Concordia przegrywała, po rzucie karnym w 21 minucie. Piotr Jakubowski zagrał ręką, a jedenastkę wykorzystał Szymon Kuźma. Co ważne, już po 3 minutach goście wyrównali. Szymon Mroczko dośrodkował, a Mateusz Szmydt trafił głową między słupki. W podobny sposób wykazał się także Łukasz Kopka. On zamienił na gola dośrodkowanie Bartosza Danowskiego i odbitą futbolówkę od Kacpra Noworyty. ŁKS atakował, ale to Miłosz Maciąg nie skorzystał z sytuacji sam na sam z golkiperem.

Druga część meczu to skuteczny początek łomżan. W 53 minucie podanie wzdłuż bramki i Reinaldo Melao dał ponowny remis. Concordia mogła zadowolić się takim wynikiem, ale chciała wygrać. W 78 minucie opłacił się pressing Radosława Nowickiego. Przejął futbolówkę przed polem karnym, później Kacper Noworyta wbiegł w szesnastkę i zdobył drugiego gola w czwartym występie, odkąd wzmocnił ekipę elblążan niedawnym transferem. Przewagę przyjezdni wykorzystali także w 82 minucie, gdy po rzucie rożnym, przy interwencji pomylił się bramkarz ŁKS i Szymon Mroczko z bliska zdobył pierwszego gola w barwach Concordii.

Dla naszych piłkarzy było to bardzo ważne zwycięstwo. Concordia awansowała na 12 miejsce w tabeli i ma 3 punkty przewagi nad czerwoną strefą. Jednak teraz przez drużyną Słoników najważniejsze spotkania. W tej rundzie jeszcze zagrają wyjazdowy mecz z Wartą Sieradz i kolejne 3 u siebie, wszystkie z najważniejszymi rywalami w lidze.

ŁKS Łomża - Concordia Elbląg 2:4 (1:2)

1:0 - Kuźma 22 - k., 1:1 - Szmydt 24', 1:2 - Kopka 26', 2:2 - Melao 59', 2:3 - Noworyta 78', 2:4 - Mroczko 80'

Concordia Elbląg: Sasiak - Mroczko, Jakubowski, Jońca (89' Doniecki), Szpucha (75' Rękawek), Kopka, Danowski, Bukacki, Szmydt (89' Maćkowski), Noworyta, Maciąg (63' Nowicki)