Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Działania przeciwpowodziowe w Elblągu

Niekorzystne warunki pogodowe i silne wiatry z kierunku wschodniego powodują wzrosty stanu wód w rejonie Żuław i Zalewu Wiślanego. Dotyczy to również rzeki Elbląg, w której o godz. 13.00 poziom wody przekroczył stan ostrzegawczy (590 cm) i aktualnie wynosi 591 cm. Komunikat w tej sprawie wydał dziś Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
Działania przeciwpowodziowe w Elblągu

Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga w związku z tą sytuacją zwołał dziś posiedzenie Miejskiego Zespołu Kryzysowego, podczas którego omówiona została aktualna sytuacja. 

"Poziom wody rzeki jest na bieżąco monitorowany, wszystkie służby oraz miejskie formacje przeciwpowodziowe są w gotowości. Z uwagi na sukcesywny wzrost i niekorzystne prognozy, które obowiązują aż do jutrzejszego przedpołudnia, podczas posiedzenia zapadła również decyzja o prewencyjnym ustawieniu rękawów przeciwpowodziowych. Zostaną one rozłożone przez strażaków i służby kryzysowe w najbardziej newralgicznym miejscu, czyli wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta – od Mostu Kardynała Wyszyńskiego w kierunku Mostu Wysokiego" - poinformował po posiedzeniu Prezydent Elbląga.

ŁN


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ja 21.10.2023 10:21
To już się zaczynaja "pokazy" przed wyborami. Nie było potrzeby stawiania rękawów bo jeszcze nie było takiego zagrożenia. Jak byla potrzeba stawiania ich przy poprzedniej cofce to prezydent czekał aż się woda zacznie wylewać na drogę. Na domiar tego rękawy są ułożone nieprawidlowo.

Jajko 20.10.2023 16:06
Przecież wiatr będzie z kierunku wschodniego...

Reklama