Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 176 osób i skontrolowali 106 pojazdów. Zatrzymali 97 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 2x50+). Zatrzymali także 2 kierujących bez uprawnień. Wystawili 83 mandaty i zastosowali 43 pouczenia.
Skierowali do sądu 12 wniosków o ukaranie. Przebadali 401 kierowców pod kątem trzeźwości. Zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista to 28-latek, który kierował audi.
Został zatrzymany w niedzielę (27 sierpnia 2023 r.) na ulicy Radomskiej w Elblągu. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia. Funkcjonariusze odnotowali 16 kolizji, nie było wypadków drogowych.
Podczas zabezpieczania elbląskiego „Święta Chleba” policjanci nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg





![Zobacz, jak sztuka wyskakuje z ulic Elbląga. Nowy mural na kolejną rocznicę [WIDEO] Zobacz, jak sztuka wyskakuje z ulic Elbląga. Nowy mural na kolejną rocznicę [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-zobacz-jak-sztuka-wyskakuje-z-ulic-elblaga-nowy-mural-na-kolejna-rocznice-wideo-1765798927.jpg)



![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze