Ich łupem padały głównie elementy nagrobne wykonane z metali kolorowych: mosiężne litery, okucia, uchwyty. Przedmioty te najpierw trafiały do samochodu jednego ze sprawców a niedługo później przewozili je do punktu skupu złomu. 28-latek oraz 31-latek trudnili się swoim procederem kilka miesięcy ograbiając łącznie ponad 30 grobów.
Teraz odpowiedzą za to przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym za ograbienie miejsca spoczynku może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Napisz komentarz
Komentarze