Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

PATCHWORK COKOLWIEK POMORSKI - Wernisaż w CSE "Światowid" w Elblągu

PATCHWORK COKOLWIEK POMORSKI - Wernisaż w CSE "Światowid" w Elblągu

Kategoria:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wystawę „Patchwork cokolwiek pomorski”, której wernisaż odbędzie się 11 lutego 2026 roku o godz. 18:00 w Galerii Nobilis oraz Galerii Sztuki Regionalnej. Ekspozycja prezentuje dorobek nieformalnej grupy Patchwork Cokolwiek Pomorski, od ponad ośmiu lat działającej w Gdańsku i na Pomorzu.

Na wystawie zobaczymy zarówno prace zespołowe, jak i autorskie realizacje artystek – od form użytkowych i dekoracyjnych po artystyczne instalacje, ukazujące różnorodne podejścia do patchworku i quiltu, od tradycji po współczesne interpretacje. Twórczynie korzystają z materiałów nowych oraz z odzysku, często samodzielnie barwiąc tkaniny, co podkreśla ich indywidualne podejście do pracy i silną więź z rzemiosłem. 

Celem Grupy jest propagowanie patchworku. Artystki prezentują prace na wystawach indywidualnych lub zbiorowych. Biorą udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Wcześniejsze wspólne wystawy to m.in. ,,Patchwork Gdański", ,,Kobieta Pomorska, Sztuka Patchworku", ,,Kaszuby inspirują", ,,Naturalnie Patchwork", ,,Patchworkowy Gdańsk" . Od czterech lat członkinie aktywnie włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Patchworku, organizując w Gdańsku parady patchworków.

Wystawa czynna do 26 kwietnia 2026 r.
Wstęp bezpłatny


Plac Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg Elbląg
Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Rozpoczęcie: 11.02.2026
Reklama