500 zł na każde dziecko. Jak się ubiegać? Mamy odpowiedź Ministerstwa!

  • 21.03.2019, 10:27 (aktualizacja 02.04.2019, 18:48)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
500 zł na każde dziecko. Jak się ubiegać? Mamy odpowiedź Ministerstwa! fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Projekt ustawy wprowadzającej zmiany w Programie „Rodzina 500+” został skierowany 19 marca br. do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych.

 

Zgodnie z powyższym projektem ustawy, aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowych zasadach od początku ich obowiązywania, czyli od lipca 2019 r., rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. 

"Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek w późniejszym terminie (po 30 września), prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Zatem złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje takiemu rodzicowi (który wcześniej nie otrzymywał świadczenia), że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca"

- tłumaczy nam Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Ważne, że w przypadku gdy rodzic złoży wniosek do dnia 31 sierpnia 2019 r., gmina ustali prawo do świadczenia wychowawczego oraz wypłaci je z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do końca października 2019 r. W przypadku złożenia wniosku we wrześniu ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego z wyrównaniem od lipca, powinna nastąpić najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r."

- dodaje Ministerstwo.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe