IV Elbląski Półmaraton Leśny za nami! [ZDJĘCIA]

  • 10.03.2019, 12:17 (aktualizacja 12.03.2019 18:17)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
IV Elbląski Półmaraton Leśny za nami! [ZDJĘCIA] fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś, 10 marca o godzinie 11.00 w Bażantarni został zorganizowany IV Elbląskim Półmaratonie Leśnym. Tegoroczna impreza była poświęcona pamięci Anny Szewczyk-Konefał i organizowana, jak co roku z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem półmaratonu jest Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL-Aktywni.

 

Ania stała się symbolem odwagi i dumy w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Osierociła dwóch małych chłopców. Była szanowaną i bardzo lubianą nauczycielką języka polskiego. Jej mąż Rafał biega i współpracuje ze Stowarzyszeniem Krzewienia Sportu EL Aktywni, które organizuje bieg. Bardzo mu zależało na uczczeniu pamięci Anny w takiej formie.

Na starcie stanęło 150 osób choć chętnych było więcej niż miejsc. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse – 7 km i półmaraton, prowadzący po leśnych ścieżkach Bażantarni. Biegaczy startujących w półmaratonie czekało pokonanie trzy razy 7-kilometrowej pętli pełnej podbiegów i zbiegów. Trasa jak mówili uczestnicy była trudna, ale taki właśnie czasami górski charakter ma nasza Bażantarnia. 

Na mecie na każdego uczestnika czekał medal i regeneracyjna zupa. A na panie – kwiatek z okazji Dnia Kobiet, ufundowany przez Kwiaciarnię Klimaty z ul. Nitschmanna. Pięć najlepszych biegaczek i biegaczy w półmaratonie otrzymało również statuetki.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lolo
lolo 10.03.2019, 21:05
Bardzo fajna impreza
Oby więcej takich!!
Biegacz
Biegacz 10.03.2019, 14:58
Super impreza, duzo ludzi. Jak zawsze El Aktywni się spisali😀

Pozostałe