Na chodnikach nie będzie można już parkować? Sprawą zajmie się Sejm!

  • 07.12.2018, 17:22 (aktualizacja 10.12.2018, 13:45)
  • Łukasz Nosarzewski
Na chodnikach nie będzie można już parkować? Sprawą zajmie się Sejm! fot. KMP Elbląg
Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zaproponowało dwie zmiany kodeksu drogowego. Stowarzyszenie chce uniemożliwić parkowanie autom w całości na chodnikach, a co za tym idzie wprowadzenie możliwości odholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut. Pomysł zyskał już pozytywną opinię Biura Analiz Sejmowych.

Pomysł uzyskał akceptację Biura Analiz Sejmowych, a już jutro, 5 grudnia pomysłem stowarzyszenia zajmie się Komisja do Spraw Petycji.

„Przepisy umożliwiające swobodne parkowanie na chodniku zostały wprowadzone w 1983 roku, podczas stanu wojennego, aby ułatwić Służbie Bezpieczeństwa obserwację opozycji, a oddziałom zmotoryzowanym wojska i milicji przejazd ulicami. W efekcie art 40 ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 1 litego 1983 r wprowadził rozwiązanie, które mimo zmiany ustroju przetrwało po dzień dzisiejszy, a które skutkuje możliwością postoju samochodów na chodnikach w miejscach do tego nieprzeznaczonych” – uzasadnia Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Ważne w tej sprawie będzie stanowisko Ministerstwa Infrastruktury, które na tą chwilę nie wyraża swojego stanowiska – „jeżeli Komisja do spraw petycji wystąpi do ministerstwa o opinię w sprawie zmian przepisów zawartych we wniesionej petycji, to MI przeprowadzi analizę podnoszonego problemu” – zaznacza Ministerstwo Infrastruktury.

Łukasz Nosarzewski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe