Zmiany w programie 300 plus

  • 18.02.2019, 15:30
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Zmiany w programie 300 plus fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Wpisanie programu "Dobry start" do ustawy ma zapewnić jego stabilne finansowanie. Według "Dziennika Gazety Prawnej" jeszcze w tym tygodniu premier ogłosi zmiany dotyczące 300 plus. Opozycja mówi o zagrywce wyborczej.

 

Według gazety nad projektem odpowiedniej ustawy już pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, by Sejm mógł ją przyjąć przed wakacjami, bo 1 lipca rozpocznie się przyjmowanie wniosków od rodziców.

 Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z programu "Dobry Start" skorzystali niemal wszyscy uprawnieni. Świadczenie – 300 zł na wyprawkę szkolną – trafiło w sumie do 4,4 mln uczniów.

Przypomnijmy pieniądze z programu  przysługują raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. r. życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole – do ukończenia przez nie 24. r. życia.

Świadczenie „Dobry start” przyznawane było na wniosek.

- Wystąpić o nie mogli rodzice, opiekunowie prawni, rodzice zastępczy, osoby prowadzące rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej

– przypomina szefowa MRPiPS.

Wnioski były przyjmowane online oraz przez te same instytucje realizujące obecnie świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+”. Można je było składać już od 1 lipca do 30 listopada. Co ważne, świadczenie „Dobry start” jest zwolnione od podatku i nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe