Platforma Obywatelska w Elblągu zbulwersowana dotacjami dla telewizji Kurskiego [WIDEO]

  • 05.02.2019, 19:54 (aktualizacja 05.02.2019, 20:45)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Platforma Obywatelska w Elblągu zbulwersowana dotacjami dla telewizji Kurskiego [WIDEO] fot. Truso.tv
Dziś, 5 lutego w Elblągu odbyła się konferencja Platformy Obywatelskiej, w której uczestniczył senator Jerzy Wcisła, poseł Elżbieta Gelert oraz poseł Jacek Protas. Tematami konferencji prasowej były między innymi nowelizacja kodeksu kodeksu wyborczego, kolejne dotacje dla Telewizji Publicznej oraz Mały Ruch Graniczny.

 

"Miliard 260 milionów złotych tzw. opłaty abonantowej dla telewizji publicznej, ogromna kwota z pieniędzy publicznych, pieniędzy każdego z nas na dotowanie telewizji, która w głębokim przekonaniu większości Polaków jest telewizją propagandową i służy propagandzie PiS"

- mówił poseł Jacek Protas.

"To bulwersująca wiadomość zwłaszcza w kontekście braku środków na podwyżki np. dla szpitali publicznych. Pan Minister zafundował konieczność podwyżek dla pielęgniarek, dla personelu medycznego nie zapewniając środków, brak jest środków na podwyżki dla nauczycieli, odrzucono wszystkie nasze wnioski do budżetu Państwa dotyczące chociażby naszego regionu, natomiast lekką ręką przeznacza się tak wielką kwotę na telewizję - bulwersujące i nie do przyjęcia"

- dodał poseł Jacek Protas.

Poseł Jacek Protas przypomniał również, że parlamentarzyści PO domagają się przywrócenia Małego Ruchu Granicznego:

"My w dalszym ciągu uważamy, że nie ma przesłanek żeby ten ruch był cały czas zawieszony . Korzyści dla naszego regionu : gospodarcze , rozwoju turystyki  były niepodważalne przez kilka lat. Niestety Mały Ruch Graniczny pod pretekstem międzynarodowych wydarzeń został zawieszony. Minister na moją interpelację odpowiedział, że rząd nie ma zamiaru wracać do tego rozwiązania, co jest bardzo bolesne dla naszego regionu"

- przekonywał poseł Jacek Protas.

Głos w sprawie Małego Ruchu Granicznego zabrał również senator Jerzy Wcisła

"Polacy zyskiwali na Małym Ruchu Granicznym, ale jest coś ważniejszego, o czym ciągle mówimy, Mały Ruch Graniczny ma budować dobre, sąsiedzkie relacje, które potem się mogą przełożyć na relacje międzypaństwowe. Dlaczego polski rząd nie chce budować z sąsiadami przyjaznych relacji pdwyższających nasze bezpieczeństwo? To jest trudne do wytłumaczenia"

- mówił senator Jerzy Wcisła

WIDEO

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kitas
kitas 09.03.2019, 19:29
Ta kobieta nie panuje nad niczym w szpitalu jest tam sama prywata np: neurologia więcej personelu niż łóżek i sami prywaciarze .a to niedouczona pielegniarka niech już idzie na odpoczynek i nie miesza
pacjent
pacjent 07.02.2019, 07:28
pani Gelert jak pani nie wstyd, rusz kobieto swój tyłek i idź zobacz co się dzieje w wojewódzkim na pogotowiu chore dzieci razem z dorosłymi czekają po 3-4 godziny, przyjmowała ostatnio młoda lekarka, która nie miała pojęcia o dobraniu lekarstw, zastanawiam się czy nie zgłosić sprawy do tvn uwaga.!!! Przecież bierzesz kilkanaście tysięcy pensji miesięcznie do cholery
Polak
Polak 06.02.2019, 12:56
widać że pamięć jest krótka ,za PO na każdym programie był tylko TUSK , śmiano się że włączasz telewizor TUSK , otwierasz szafę TUSK ,lodówkę TUSK i wtedy było OK , schizofrenia paranoidalna
czarek
czarek 06.02.2019, 06:46
ta baba nie ma za grosz wstydu, biega z tymi dwoma oszołomami, a w szpitalu bajzel, i jeszcze Naguszewski z wewnętrznego dostaje nagrodę prezydenta, no paranoja jakaś
zbyszek
zbyszek 05.02.2019, 23:37
Każda telewizja publiczna jest prorządowa. Jak ktoś się nie zgadza to poproszę chociaż jeden przykład . Nie byłoby dotacji gdyby nie p.Tusk.Tak na marginesie to co słychać w rządzie cieni p. Protas?
Kazik
Kazik 05.02.2019, 21:01
Tej telewizji się oglądać nie da, PO nie popieram, bo mają dużo za uszami, ale z telewizją Kurskiego mają prację, propaganda całą dobę!
Niezdecydowany Wyborca
Niezdecydowany Wyborca 05.02.2019, 20:58
Za czasów PO kolorowo nie było ale mają rację zarówno z małym ruchem granicznym jak i PiS tv
yammoto
yammoto 05.02.2019, 20:50
pani Gelert bierzesz kobieto 19 tysięcy miesięcznie może rusz swój tyłek i zobacz co się dzieje w szpitalu na pogotowiu, dorośli razem z dziećmi siedzą i czekają ponad 3 godziny. !!!
xcccc
xcccc 05.02.2019, 20:49
Wcisła idź precz razem z Gelertową i Protasem. Mamy was dosyć, zrozumcie to w końcu

Pozostałe