Wysokie stawki za pracę sezonową. Można nieźle dorobić

  • 14.05.2021, 13:34 (aktualizacja 14.05.2021, 14:12)
  • News4Media
Wysokie stawki za pracę sezonową. Można nieźle dorobić fot. iStock
Luzowanie obostrzeń, otwarcie wielu branż i setki ofert pracy. To wszystko sprawia, że tegoroczne stawki z wakacyjnego dorabiania mogą być naprawdę wysokie. Gdzie można nieźle zarobić?

Ile można zarobić w pracy sezonowej w Polsce?

Z danych Personnel Service z 2020 roku wynika, że na największą stawkę godzinową wśród pracowników sezonowych w zeszłym roku mogli liczyć instruktorzy surfingu i kitesurfingu - ok. 25 zł netto/h (na rękę). Na kolejnym miejscu uplasowali się kelnerzy ze stawką ok. 20 zł netto/h, wliczając w to napiwki. Nianie i opiekunowie osób starszych zarabiali ok. 18 zł netto/h, a ok. 15 zł netto/h wynosiło wynagrodzenie pomocnika kucharza. Najmniej, bo ok. 13-14 zł netto/h zarabiali uliczni sprzedawcy, osoby pomagające przy zbiorach, pokojówki, ratownicy i opiekunowie kolonijni. W tym roku stawki poszły w górę. Ratownik wodny, który w zeszłym sezonie mógł liczyć średnio na  13,75 zł/h netto, w tym roku może zarobić nawet 23 zł/h netto. Oferty sięgające 5000 zł za miesiąc brutto (czyli ok. 3700 zł na rękę) można znaleźć na to stanowisko we Wrocławiu (woj. Dolnośląskie) czy Jarosławcu (woj. Zachodniopomorskie). Wiele lokali gastronomicznych, zwłaszcza tych znajdujących się w miejscowościach turystycznych, szuka nowych kucharzy.

 „Zatrudniona osoba może liczyć z naszej strony na dobre wynagrodzenie, zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie. Wymagana książeczka sanepidu. Pensja 4000- 4500 zł miesięcznie na rękę.” - brzmi treść ogłoszenia na to stanowisko w pensjonacie w Pobierowie (woj. Zachodniopomorskie).

Coraz częściej pracodawcy szukający pracowników oferują także umowę o pracę, a nie tzw. „śmieciówki”. Kuszą również darmowym zakwaterowaniem na miejscu i pełnym wyżywieniem. Nawet 6000 zł/brutto miesięcznie obiecuje zaś warszawska „firma z licencją taxi”, która zachęcą do współpracy następująco:

„Studiujesz lub masz stałą pracę? U nas jesteś w stanie dorobić po pracy lub po studiach. Zapewniamy: pracę bez żadnych opłat za samochód, elastyczny grafik, samochody o podwyższonym standardzie, przesłony oddzielające tylną kanapę od przestrzeni kierowcy, karty paliwowe, cotygodniowe wypłaty, atrakcyjny system motywacyjny, płyn dezynfekcyjny i maseczki ochronne. Jesteśmy w stanie dostosować dostępność auta pod twoje potrzeby”.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

danzng
danzng 15.06.2021, 08:42
Emini S&P Trading Secret method is the best! And love I love it. Google Emini S&P Trading Secret to learn more if you want to earn money by trading.
Julia Vries
Julia Vries 15.05.2021, 00:45
Witam przepraszam, możesz mnie nie znać, mam na imię Julia, byłem w takiej sytuacji jak ty, gdy potrzebowałem pożyczki, ubiegałem się o pożyczkę od ponad 2 firm w tej witrynie i zostałem oszukany, straciłem ponad 8000 Byłem sfrustrowany i zmęczony, dopóki mój przyjaciel z Warsaw, Maila połączył mnie z wiarygodną i prawdziwą firmą pożyczkową JORGE GRACE LOAN FIRM, Pomogli mi w pożyczce 20,0000, Mogą ci pomóc również, jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki Wystarczy wysłać e-mail na adres: {[email protected]}
lub Whats'App (+1 602-572-1309} To firma pożyczkowa zatwierdzona przez rząd. Dzięki i niech Bóg im błogosławi za postawienie mnie na nogi.

Julia Vries

Pozostałe