W Elblągu ruszają policyjne patrole rowerowe

  • 30.04.2021, 12:58 (aktualizacja 30.04.2021, 14:24)
  • www.expresselblag.pl
policjanci na rowerach
Stare Miasto, parki, centrum miasta oraz okolice Bażantarni wszędzie tam będzie można spotkać policyjne patrole rowerowe. Mobilność i obecność w miejscach niedostępnych dla radiowozu a jednocześnie szybka reakcja i przemieszczenie się to przyświeca policjantom na rowerach.

 

Jeszcze przed majówką policyjny patrol rowerowy pojawił się na ulicy Hetmańskiej. Już niedługo (zależnie od pogody) będzie je można zobaczyć w wielu innych miejscach w Elblągu a w szczególności na starówce oraz w parkach.  

To patrol jak każdy inny. Policjanci mają standardowe wyposażenie. Gdy potrzebują radiowozu by na przykład przewieźć zatrzymanego mogą poprosić oficera dyżurnego, który taki radiowóz wyśle w miejsce interwencji.

Wąskie parkowe uliczki przez, które nie przejedzie radiowóz są idealne do tego, by przemieszczać się po nich rowerem. Poza tym patrol rowerowy jest bardziej mobilny niż policjanci w patrolu pieszym. W ciągu krótszego czasu są także w stanie sprawdzić większy obszar lub dotrzeć w inne niedostępne miejsce.

Patrolami rowerowymi jest w Elblągu objęte również Stare Miasto, które szczególnie w okresie letnim chętnie odwiedzają elblążanie. Patrole te są w dyspozycji dyżurnego komendy i reagują na wezwania i interwencje.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Budować ścieżki rowerowe!
Budować ścieżki rowerowe! 03.05.2021, 21:38
W Elblągu praktycznie w ogóle nie ma ścieżek rowerowych...jest dramat, żeby rowerem pojeździć.
Mr Peter
Mr Peter 01.05.2021, 14:35
Witam Szanowna Pani,

Potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności, czy potrzebujesz pożyczki na refinansowanie, potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia? Potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Jeśli tak, nie martw się, oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki z przystępnym oprocentowaniem bez sprawdzania zdolności kredytowej !!! skontaktuj się z nami już dziś przez e-mail: [email protected] lub WhatsApp pod numerem +34612543577

Dziękuję Ci.
Panie Peterson

Pozostałe