Na majówkę zanocuj w lesie Nadleśnictwa Elbląg

  • 30.04.2021, 11:01 (aktualizacja 30.04.2021, 11:22)
  • www.expresselblag.pl
Na majówkę zanocuj w lesie Nadleśnictwa Elbląg fot. nadesłane
Chcesz spędzić majówkę nieco inaczej? Zanocuj w lesie Nadleśnictwa Elbląg: na Wysoczyźnie Elbląskiej lub Mierzei Wiślanej.

Lasy Państwowe 1 maja rozpoczynają działanie nowego programu „Zanocuj w lesie”. Jest on kontynuacją ogólnopolskiego pilotażu udostępniania lasów w celu uprawiania takich aktywności jak bushcraft czy survival.

W niemal wszystkich nadleśnictwach wyznaczono około 1500 hektarowych obszarów, w których będzie umożliwione nie tylko legalne uprawianie aktywności związanych z przebywaniem w lesie, ale też zwyczajne wycieczki do lasu z możliwością noclegu. W każdym z miejsc znajdują się specjalnie wyodrębnione sektory, gdzie można rozpalać ogień.

W Nadleśnictwie Elbląg znajdują się dwa różnorodne obszary, w których będzie można spędzić noc. Są to tereny leśnictwa Dąbrowa na Wysoczyźnie Elbląskiej i leśnictwo Jantar na Mierzei Wiślanej.

Wybierając się do wyznaczonego miejsca należy pamiętać, że bez zgłoszenia nie można w nim zostać dłużej niż 2 dni. Oprócz tego w lesie nie mogą przebywać grupy, liczące więcej niż 9 osób.

Jeśli wybieramy się na dłuższy okres lub większą grupą, trzeba to zgłosić do nadleśnictwa i uzyskać pozytywną odpowiedź. Należy sprawdzić także, czy w danym miejscu nie będzie planowane w tym czasie polowanie bądź prace leśne.

Więcej informacji na stronie Nadleśnictwa Elbląg: https://elblag.gdansk.lasy.gov.pl/program-zanocuj-w-lesie1#.YIlgjKEwhPY

 

Mariusz Włodarski

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe