Władze miasta uspokajają - Bażantarnia jest bezpieczna. Co na to elblążanie? [WIDEO SONDA]

  • 29.04.2021, 15:34 (aktualizacja 29.04.2021, 15:55)
  • www.expresselblag.pl
sondny-dzien-wschodnia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sprawa przebudowy ulicy Wschodniej od początku wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców Elbląga. Z jednej strony inwestycja ma na celu usprawnić komunikację i zmniejszyć korki na ulicy Bema, a z drugiej ulica ma przebiegać m.in. pomiędzy Górą Chrobrego, a Bażantarnią, które są uznawane za zielone płuca miasta.

 

Miasto otrzymało od Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie sięgające kwoty ponad 7,2 mln złotych. Pieniądze mają być przeznaczone m.in na budowę około 910 metrów ulicy Wschodniej, która ma być połączeniem ulicy Łęczyckiej ul. Sybiraków, ul. Marymoncką do ulicy Królewieckiej. Przedsięwzięcie docelowo ma być realizowane w latach 2021-2023.

Część mieszkańców wyraża obawę, że ,,obwodnica Wschodnia'' może przeszkadzać w odbiorze terenów zielonych Elbląga:

„O nie! Absolutnie nie zgadzam się. Szkoda jest niszczyć tak zieleń”

- powiedziała Pani Danuta.

Część mimo wszystko popiera inicjatywę: 

„Myślę, że jest to przydatne, zawsze ruch się trochę rozładuje i nie będzie to wszystko zakorkowane. Będzie to raczej dobra inwestycja"

- powiedział Pan Dawid.

Zmobilizowani elblążanie postanowili w tej sprawie złożyć petycję o nazwie "Nie dla obwodnicy wschodniej przez Bażantarnię". Zaledwie kilka godzin wystarczyło, aby zebrać 300 podpisów. W tej chwili podpisało się już pod nią ponad 1600 osób.

Aktualną ilość złożonych podpisów można zobaczyć tutaj

Władze miasta uspokajają mieszkańców. Planowana "obwodnica Wschodnia" będzie w rzeczywistości jednojezdniową lokalną ulicą. Nie będzie ona kolidować z terenami Bażantarni czy Góry Chrobrego, tylko będzie przebiegać pomiędzy tymi ziemiami.

Co więcej, aktualny przebieg trasy chroni starodrzew, a realizacja inwestycji będzie przebiegać z akceptacją Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Miasta Elbląg. 

Mariusz Włodarski

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BYŁY
BYŁY 01.05.2021, 18:38
ZAORAĆ ELBLĄG

Pozostałe