Nowe drogi w 2021. Znamy listę inwestycji

  • 08.04.2021, 10:43 (aktualizacja 08.04.2021, 16:16)
  • News4Media
Nowe drogi w 2021.  Znamy listę inwestycji
Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad planuje wydać ponad 19 miliardów złotych na inwestycje w tym roku. Sprawdziliśmy, jakie drogi zaczną powstawać jeszcze w tym roku.

7 kwietnia odbyło się spotkanie Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostad z przedstawicielami branży finansowej, ubezpieczeniowej i wykonawczej, na którym omówiono plan inwestycji drogowych na 2021 rok.

Co ma powstać? 

Między innymi sześć odcinków drogi ekspresowej S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Lubartowa (województwo lubelskie), trzy odcinki drogi S17 Piaski - Hrebenne, cztery odcinki drogi ekspresowej S10 Toruń - Bydgoszcz oraz trzy odcinki S6 między Koszalinem a Słupskiem. To w sumie 313 kilometrów nowych dróg, które wpisują się w plan Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

To jednak nie wszystko. Plany dotyczą również inwestycji z programu budowy 100 obwodnic. Tutaj Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad chce ogłosić przetargi na sześć odcinków o łącznej długości 34 kilometrów.

Będą to między innymi obwodnice Tarnowa - w ciągu Drogi Krajowej nr 73 (województwo małopolskie), Strykowa - w ciągu Drogi Krajowej nr 32 (województwo wielkopolskie), Koźmina Wlkp. - w ciągu Drogi Krajowej nr 15 (województwo wielkopolskie), czy Gorajca i Dzwoli - w ciągu Drogi Krajowej nr 74 (województwo lubelskie). 

"Obecna sytuacja w Polsce i na świecie tworzy wiele ryzyk i wyzwań, z którymi musimy się mierzyć, a ich rozwiązanie nie zawsze zależy wyłącznie od nas. Niezależnie od tego kontynuujemy nasze prace. W tym roku mamy już podpisanych 10 umów, a kolejne będziemy podpisywać już niebawem" - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. 

Z wyliczeń GDDKiA wynika, że obecnie w Polsce mamy 4269 kilometrów dróg szybkiego ruchu, w tym 1712 kilometrów autostrad i 2557 kilometrów dróg ekspresowych. 

 

News4Media/ fot. News4Media

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe