Elbląski szpital będzie leczył amantadyną!

  • 06.04.2021, 13:54
  • www.expresselblag.pl
Elbląski szpital będzie leczył amantadyną! fot. News4Media/Ilustracja do tekstu
Trwają badania nad lekiem, który - jak twierdzą niektórzy lekarze - jest skuteczny w zapobieganiu zakażeniem koronawirusem i w leczeniu skutków choroby powodowanej tym wirusem.

 

Lek będzie podawany między innymi w Szpitalu Miejskim w Elblągu, potwierdziła to w rozmowie z nami Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu

-" W tej chwili czekamy na podpisanie umowy z Górnośląskim Centrum Medycznym"

- mówi nam Małgorzata Adamowicz.

Czy amantadyna jest skutecznym lekiem na COVID-19? Doktor Włodzimierz Bodnar, który stosował ją na sobie oraz na swoich pacjentach uważa, że tak.

"Chorowało sporo osób z mojego personelu medycznego,  przechodzili chorobę lekko, wszyscy brali amantadynę, pracuje u mnie około 60 osób, a współpracuje około 100. Nikt mi nie umarł, a wszyscy brali amantadynę"

- mówił na antenie Polsatu dr Włodzimierz Bodnar.

Lekarz powiedział, że dzięki amantadynie on i jego personel nie boi się choroby covid-19:

"Ci ludzie, którzy biorą amantadynę od października, oni praktycznie nie mają zespołów pocovidowych. (...) Mój personel w ogóle nie boi się covid-19, część osób chętnie chodziła bez maseczek mimo, że narażenie w przychodni jest tak duże, ja osobiście przyjmując tyle osób przyjmuje bez maseczki".

Dr. Włodzimierz Bodnar w programie "Gość Wydarzeń" ubolewał nad metodą leczenia osób chorych na COVID-19, a w zasadzie nad jej brakiem.

Badania nad amantadyną

Agencja Badań Medycznych, w odpowiedzi na zlecenie Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, sfinansowała badanie dotyczące zastosowania amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19. Badanie ma na celu potwierdzić, czy napływające doniesienia o skuteczności wykorzystania substancji stosowanej dotychczas w leczeniu Parkinsona zapobiega również rozwojowi COVID-19.

Jak poinformowała Agencja Badań Medycznych, przeprowadzone wiosną 2020 badanie wykazało, że żaden z pacjentów przyjmujących amantadynę, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2, nie doświadczył ciężkich objawów choroby. Podobnych obserwacji u pacjentów z chorobą Parkinsona dokonała także grupa z Cambridge University, która  postuluje konieczność przeprowadzenia szerszych badań klinicznych w tym zakresie.

"Jako Agencja Badań Medycznych powinniśmy dostarczyć Polakom obiektywnej wiedzy, w celu zakończenia dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe. O to właśnie poprosił nas minister Niedzielski. Badanie, które uruchamiamy, da nam odpowiedź, czy amantadyna rzeczywiście działa. "

– podsumowuje Prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński.

"Analizując mechanizm działania leku sądzimy, że amantadyna może być skuteczna w zapobieganiu rozwojowi COVID-19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej także poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Warunkiem skuteczności amantadyny w COVID-19 jest jednak stosowanie tego leku we wczesnej fazie procesu chorobowego, t.j. przed rozwinięciem ostrej niewydolności oddechowej (ARDS)."

- podkreśla prof. Konrad Rejdak 

Badania nad amantadyną prowadzi Górnośląskie Centrum Medyczne, a wspomagać je ma 20 placówek. Badanie powinno zakończyć się 30 kwietnia. 

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lilith
Lilith 10.06.2021, 17:34
cos wiadomo jakie wyniki? Dopuscili czy nie?Mamy czerwiec.
Stop pseudo pandemii
Stop pseudo pandemii 30.05.2021, 06:24
Minister nie zdrowia jest odpowiedzialny za ludobójstwo. Już ponad 100 tysięcy ludzi przez niego ucierpiało. Nadzieja w młodzieży. Dołącz do grup organizujących się. Nie bądź królikiem doświadczalnym. Nie daj się zaszczepić preparatem medycznym.
Agaara
Agaara 10.04.2021, 17:19
Czy immunosupresja bądź przeszczep nerki jest przeciwwskazaniem do leczenia nią? Lekarz stwierdził że u mnie tylko w ostateczności - w ostateczności było już za późno na kurację amantadyną.
Hanna
Hanna 10.04.2021, 14:04
Czy amantadyna jest składnikiem czy samodzielnym lekiem ?. Czy można ją dostać bez recepty?
Zrzęda
Zrzęda 11.04.2021, 21:37
Viregyt-K to chlorowodorek amantadyny, a Amantix - to siarczan amantadyny. Amantix też jest skuteczny, ale działa wolniej. Można kupić receptę w internecie (np. mojatabletka.pl lub nachorobę.pl itd), wpisać viregyt-K płatne 100%, a po otrzymaniu recepty znaleźć aptekę, która ma nierefundowany lek u siebie - gdziepolek.pl lub ktomalek.pl - i już żyjemy spokojnie :-)
Anna
Anna 10.04.2021, 18:22
Na receptę jest , ale można ją zdobyć .
KS
KS 10.04.2021, 12:18
W szpitalu to już za późno. Trzeba leczyć przy pierwszych objawach choroby. Wtedy szpitale nie byłyby zapchane tak chorymi ludźmi. Też jestem po leczeniu amantadną - ja i mąż - super!
Anna
Anna 10.04.2021, 18:23
Super :)
A.Leciejewska
A.Leciejewska 10.04.2021, 08:23
Skorzystałam z leczenia Amantadyną dzięki aktywności doktora Bodnara. Mimo, iż miałam przepisany lek ( Viregyt -K) przez lekarza rodzinnego nie było łatwo zrealizować receptę. Przyjmowałam lek wg schematu zamieszczonego przez dr Bodnara w internecie. Wszystko poszło jak z płatka. Dziękuję
Arthus
Arthus 09.04.2021, 16:31
Amantadyna jest skuteczna, wiemy to od miesięcy, tysiące ludzi jednak musiało umrzeć, bez możliwości skutecznej terapii tym lekiem? ktoś powinien za to odpowiedzieć....Ale oczywiście tak się nie stanie....
Marcin
Marcin 08.04.2021, 09:04
Amantadyna leczy ale nasza polska slozba zdrowia jest sprzedana i okaże się że amantadyna nie leczy bo te szmaty z rządu i firm farmaceutycznych za mało zarobili
miastowa
miastowa 07.04.2021, 13:29
Brawo elbląski szpital !
paranoja
paranoja 07.04.2021, 12:03
a ta Adamowicz jak zwykle chce zabłysnąć,
M.O.
M.O. 07.04.2021, 09:03
no przecież oni chcą selekcji naturalnej , ale ludzie nie chcą umierać to im pomagają wszczepiając jakieś gówno , zamiast leczyć
Bona
Bona 08.04.2021, 01:20
Co innego proces selekcji naturalnej, a co innego mordowanie jak za czasów faszyzmu.
Nie miałabym niczego przeciw selekcji naturalnej, bo to oznaczałoby brak możliwości dostępu do osiągnięć z dziedziny medycznej, (czyli taka historia Robinson Kruzoe), pozostałaby jednak na pocieszenie medycyna naturalna i zdrowy tryb życia.
Co jednak bardzo prawdopodobnie spowolniłby się proces samowolnego namnażania wirusów mutantów.
Wenden Wrocław
Wenden Wrocław 06.04.2021, 18:20
Za leczenie rząd (skorumpowany) mogą lekarzy wywalić według rządu lepiej żeby ludzie umierali niż leczyli się amantadyna
figa
figa 07.04.2021, 09:19
Nie pisz bzdur własnie rząd zlecił badanie i je finansuje .
Zrzęda
Zrzęda 11.04.2021, 21:42
To wcale nie są bzdury! Doktor Bodnar od marca ubiegłego roku pisał i dzwonił do wszystkich możliwych instytucji, chcąc ratować ludzi, ale był totalnie lekceważony. Dopiero jak media zaczęły coraz głośniej o tym mówić, to już nie mieli wyjścia, bo z faktami trudno dyskutować. Ale proszę sprawdzić, jak covidowi celebryci wyśmiewali doktora Bodnara (wszelkiej maści simony, grzesiowscy, horbany itp). Ta więc Wenden Wrocław ma rację.
Tono
Tono 11.04.2021, 10:48
Rząd zostal zmuszony do badań bo jest glosno wsrod Polaków ze amantadyna leczy a rzad lekcewarzy takie leczenie .
Bona
Bona 08.04.2021, 01:02
Raczej łaskawie rząd wyraził zgodę pod wpływem nacisku społeczeństwa i nadal utrudnia proces badawczy rozciągając go w czasie. Rządzącej mafii nie zależy na pozytywnym ukończeniu. Lek jest znany od dekad i był stosowany w leczeniu przeciw wirusowym. ale teraz wymogi się zmieniły. W podobnym położeniu znajduje się lekarka w USA, która wykonała całą krecia kliniczną robotę nad Inwermektyną za własne fundusze i także nie może doczekać się od roku dopuszczenia, a lek jest bardzo tani podobnie jak Amantadyna. Trzeba być ślepcem z wyłączonym myśleniem, żeby nie domyślać się o co chodzi.Jestem pewna, że rządzący dostali udziały za free w koncernach farmaceutycznych, a za chwilę zechcą zmienić ustawę o obowiązkowych szczepieniach i tu dopiero stanie się zamach na ludzkości.
Będzie wówczas tak jak GIZU powiedział "Umrzemy wszyscy i ci zaszczepieni i ci niezaszczepieni"
teresa
teresa 07.04.2021, 19:18
Nie Rząd badania finansuje a finansują obywatele , podatnicy. Nie wprowadzaj w błąd i nie myl pojęcia . Nikt z Rządu ze swojej kieszeni nie finansuje tego projektu. Więc jakim prawem chcesz wmawiać że koszty ponosi np. Niedzielski czy Duda. Po drugie żeby nie determinacja dr. Bodnara i nagłaśniania tej metody leczenia np. w programie ,,Warto Rozmawiać" nikt z rządu nie był zainteresowany leczeniem ,tylko dobijaniem ludzi respiratorami. Nawet nie wiesz jakich przykrości doświadczył lekarz , który leczył amantadyną . Dodam że skutecznie. Dlatego zanim coś napiszesz zastanów się nad interpretacją treści do faktów. .
kotles
kotles 07.04.2021, 16:41
tylko dlaczego mu to zajeło prawie rok
Zrzęda
Zrzęda 11.04.2021, 21:45
Bo zamiast pomocy miał rzucane kłody pod nogi, chciano zniszczyć.
Nie ma żadnej pandemii.
Nie ma żadnej pandemii. 07.04.2021, 09:51
I pomógł zejść z tego świata około 100 tysięcy ludzi przez procedury korona ściemy. WON Z BANDĄ CZWORGA!
nyctereutes
nyctereutes 10.04.2021, 22:59
Nazizm=sutanny+mundury+kitle

Na szczęście to Polska i jest tu jeszcze garstka uczciwych Ludzi. Oby również w Elblągu.

Pozostałe