×

"Góra Chrobrego pod młotek". Co dalej?

  • 28.01.2019, 09:32
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
"Góra Chrobrego pod młotek". Co dalej? fot. Łukasz Nosarzewski
Na wszystkich urządzeniach orczykowych, kontenerach i wypożyczalni widoczne są wlepki o zajęciu ruchomości przez Komornika Sądowego Jacka Bortnika. Postanowiliśmy zapytać radnych jak w tej sytuacji powinno zachować się miasto.

 

Na wlepce widnieje informacja , że ruchomość jest zajęta przez Komornika Sądowego w prowadzonym postępowaniu egzekucyjnym.

"W mojej ocenie miasto powinno zrobić wszystko żeby reaktywować Górę Chrobrego jako miejsce uprawiania narciarstwa. Wielu elblążan i nie tylko zgłaszało mi taką potrzebę. Jeszcze nie wiem w jakiej formule miałoby się to odbyć, ale z pewnością będę rozmawiał o tym z Prezydentem i Radnymi."

- powiedział nam Michał Missan v-ce Przewodniczący Rady Miasta w Elblągu.

"Przede wszystkim losy Góry Chrobrego w tym sezonie rozstrzygnęły  się w Radzie Miejskiej poprzedniej kadencji ,która nie przychyliła się do propozycji Prezydenta Elbląga o wykupie za kwotę 1mln 300 zł i doprowadziła do aktualnej sytuacji.Ten rok na pewno został już stracony. W obecnej sytuacji nie ma także innego rozwiązania,gdyż nic mi nie jest wiadomo , żeby pojawił się kolejny prywatny inwestor. Góra jest naturalnym atutem turystycznym i narciarskim naszego miasta ,którego wielu nam zazdrości. W takiej sytuacji powinniśmy powrócić do poprzedniej propozycji i ponownie ją rozważyć.Miasto dopłaca do wielu zadań związanych  ze sportem i rekreacją i mając naturalne warunki do prowadzenia zajęć narciarskich z młodzieżą ,promocji Elbląga i  tej dyscypliny sportowej w naszym regionie   musi w takim razie to zadanie wziąć na siebie.My po prostu nie mamy wyboru.Decyzje powinny zapaść jak najszybciej z myślą o przyszłym sezonie"

- uważa z kolei Marek Osik, radny z KW Witolda Wróblewskiego.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe