Ksiądz przekazał tacę na WOŚP: "Kiedy leżałem na OIOM-ie widziałem ponaklejane serduszka WOŚP"

  • 31.01.2021, 12:40 (aktualizacja 31.01.2021, 12:49)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ksiądz przekazał tacę na WOŚP: "Kiedy leżałem na OIOM-ie widziałem ponaklejane serduszka WOŚP" fot. Łukasz Nosarzewski
To już nasza taka elbląska tradycja - dziś, 31 stycznia ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazując datki z tacy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ksiądz przekazał również pieniądze od siebie.

 

Na koniec mszy ksiądz Kazimierz Klaban na oczach wiernych przekazał datki z tacy wolontariuszom WOŚP, a następnie zaprosił wszystkich wiernych na kawę i słodki poczęstunek.

"Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało. 

Cały czas mam je przed oczami. Na jednym aparacie, na drugim...Jak EKG robili, też serduszka były ponaklejane. Ten sprzęt służy drugiemu człowiekowi, który w danym momencie go potrzebuje. A w tamtym potrzebowałem go ja.

Gdyby nie ta aparatura być może leżałbym w szpitalu dłużej, może bym z tego nie wyszedł. Nie wiem, czy to jego zasługa, mojego zdrowia, czy daru z nieba, ale po udarach mózgu jestem dziś człowiekiem funkcjonującym. Po pierwszym byłem człowiekiem bardzo niesprawnym, a po miesiącu już odprawiałem msze."

- tak  tłumaczył swoje zaangażowanie się w zbieranie pieniędzy na fundację Jurka Owsiaka w rozmowie z portalem Natemat.pl.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do puchy to mogę na...
Do puchy to mogę na... 02.02.2021, 17:25
Płacimy podatki i to rząd ma dbać o naród i takie rzeczy jak zakup sprzętu powinny być normalną sprawą. Jesteśmy suwerenem i to my mamy władzę w kraju. Jeśli nie interesujesz się polityką, to polityka zainteresuje się tobą. I mamy skutki. Nie było dekomunizacji i komuchy dalej siedzą w samorządzie i knesejmie. I nie myślcie, że zakończą wam Plandemię. Jak was wydoją to może pozwolą wam oddychać, jeść i pracować na ich zasadach. WON Z UKŁADEM MAGDALENKOWYM! Obudźcie się, a świadomym polecam otworzyć oczy tym co jeszcze są ogłupieni. Chociaż wielu już jest straconych, to już żywe trupy.
r54nn 65
r54nn 65 01.02.2021, 16:38
no marketing i reklamę to mają zajeb..... nic po za tym ,a i potrafią dbać o swoje interesy
Włodek.
Włodek. 01.02.2021, 10:32
Czasami bywa ze zdarza się wyjątek od regóły...
ala
ala 02.02.2021, 22:24
Ale nie w ortografii !!
Inka
Inka 01.02.2021, 08:09
Ostatnie zdanie jest bardzo nietrafne... Nikt nie tłumaczy się z dobra. Nie jest ważne, czy WOŚP wspomaga lekarz, nauczyciel, policjant czy ksiądz. To jest składka ludzi dla ludzi. Prawdą jest, że każdy przykład postępowania przynosi skutek. Tak samo dobry, jak i zły. Czasami nawet komentujący o tym zapominają.
drabka
drabka 31.01.2021, 20:09
Biedny, czeka go suspensa jak nic.
Wypad
Wypad 31.01.2021, 19:28
Dzisiaj prawie wszyscy dają, pewnie oprócz tego z Żoliborza, bo do "słońca Żoliborza" z lepszego sortu, OIOM do domu przyjedzie? Ot prawo i sprawiedliwość po ichniemu.
Dyzio
Dyzio 13.02.2021, 12:22
szczera prawda tylko nie wymieniles Borys B i Sczyrby
Jupik
Jupik 31.01.2021, 18:10
Szacunek dla księdza,na pewno spotka się z krytyką ze strony purpurowych berecików
Pax
Pax 31.01.2021, 17:22
Ci ktorzy maja problem z najprostsza analiza faktow niech lepiej sie nie wypowiadaja... Ok, Tomasz? Ksiadz zebrane pieniadze rownie dobrze mogl zabrac dla siebie, przeznaczyc na cele parafii itd. To wylacznie jego dobra wola, koniec dyskusji...
Grzes
Grzes 01.02.2021, 05:02
Szacun dla niego
kaznodzieja
kaznodzieja 31.01.2021, 16:43
Mała uwaga - to nie jest parafia rzymsko-katolicka. Teraz jasne ?
Marek
Marek 31.01.2021, 16:48
a skąd to wiesz???
elblążanka
elblążanka 11.02.2021, 15:38
bo to prawda a ksiądz super człowiek
Święta Anna
Święta Anna 31.01.2021, 15:28
Robi sie z księdza bohatera który nie wkłada tam swoich pieniędzy tylko ludzkie. Dziwie się, że ludzie tak sie zachowują. Wstydźcie sie
Wkurzona!!!
Wkurzona!!! 02.02.2021, 01:34
Święta raczej nie jesteś ale tępa napewno!!!! Piszę jak wół że od siebie również dał i ten ksiądz również bardzo mi pomógł gdy straciłam męża za darmo ochrzcil mi dzieci baaaa sam po pogrzebie po rozmowie ze mną zaproponował czy chce ochrzcic dzieci ze nie chce pieniędzy. Nie każdy jest lajza...
Mania
Mania 01.02.2021, 19:34
Ales glupia kobieto ..niestety przepraszam.ale musze tak napisac😢😢😢😢
A.
A. 31.01.2021, 21:14
Napisane jest, że również swoje ..... Czytamy ze zrozumieniem ...
Inka
Inka 31.01.2021, 19:02
Jest napisane że dał też pieniądze od siebie. Może trzeba uważnie przeczytać ‼️‼️
irewi
irewi 31.01.2021, 17:02
Innu nawet tych zebranych ludzkich nie dadzą.mało tego straszą,że jak ktoś da na WOŚP nie dostąpi zbawienia.To dopiero jest wstyd.
Kamil
Kamil 31.01.2021, 15:54
Lecz się
Tomasz
Tomasz 31.01.2021, 14:51
,,dziś, 31 stycznia ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny POSTANOWIŁ WESPRZEĆ Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazując datki z tacy"

To tak samo mądre jak powiedzieć, że rządzący tym krajem przekazali WŁASNE pieniądze z budżetu państwa na walke z ebolą w Afryce... "WSPARLI AFRYKE"

Ksiądz tutaj nikogo nie wsparł, on nie jest żadnym bohaterem. On jest tylko pośrednikiem (który jest potrzebny w tym wszystkim jak samochód bez silnika)

Pieniądze dali WIERNI czyli ludzie - prości ludzie pomogli WOŚPowi, okazując swoją hojność i dobroduszność

Brawa dla ZWYKŁYCH LUDZI - zwykłych Karolin, Bartków, Januszy, Agnieszek i Tomaszów

Księdzu możemy podziękować, jeżeli da kase z WŁASNEGO PORTFELA które zarobił np tworząc stół, zestaw krzeseł w warsztacie i sprzedają na allegro
Inka
Inka 31.01.2021, 19:06
Dał też pieniądze od siebie, tak jest napisane. A ze zarabia tak a nie inaczej, cóż ... taki jego zawód. Mógł postąpić jak inne klechy, po prostu datki z tacy zabrać na rzecz kościoła i już ‼️‼️
Tomasz
Tomasz 31.01.2021, 21:28
Ks. nie bierze z tacy nic dla siebie. To są pieniądze na różne inne cele. Niestety ale mimo dostępnych informacji ludzim wciąż się wydaje że składka jest dla księdza. No chyba że jest złodziejem...
Ula
Ula 31.01.2021, 15:53
Cytuję "...przekazując datki z tacy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ksiądz przekazał również pieniądze od siebie."Czytaj ze zrozumieniem!
Jako
Jako 31.01.2021, 13:26
Brawo TY Kazik

Pozostałe