Mandat za śnieg. Straż Miejska w Elblągu ostrzega!

  • 2 dni temu, 09:39
  • www.expresselblag.pl
Mandat za śnieg. Straż Miejska w Elblągu ostrzega!
Mandat za śnieg może wynieść od 20 do nawet 500 złotych.

 

- Właściciele nieruchomości, do których przylegają chodniki stanowiące część drogi publicznej zobowiązani są do uprzątnięcia, z tych chodników błota, śniegu i lodu zgodnie z poniższymi wymaganiami:

* chodniki w centrum Miasta - w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów;

* pozostałe chodniki - w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów.

- Uprzątnięte błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia należy pryzmować przy krawędzi chodnika, w celu uprzątnięcia przez zarządcę drogi. Pryzmy muszą być oddalone minimum 1 m od pni drzew i nie mogą utrudniać ruchu pieszym.

- Obowiązek uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, stanowiących część drogi publicznej oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego należy wykonać w sposób niezakłócający ruchu pieszego.

- Zabrania się usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników na jezdnie.

Red.

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec Dzisiaj, 09:51
A kto dziśiaj dostał mandat, chodnikami miejskimi nie da się chodzić, nic nie ruszone, jezdnie też nie najlepiej odśnieżone. Za co płacimy podatki. Może ktoś wreszcie się tym zajmie.
Zenek
Zenek Wczoraj, 14:10
To za co te podatki Polacy płacą z pracy trzeba się zwolnić by lecieć do domu chodnik oczyścić
Olewam system
Olewam system Wczoraj, 11:56
Tak i co jeszcze? Przejedzie płóg i śnieg idzie na chodnik ,a ja nie mogę śniegu na ulice zrzucać?więc gdzie taczką i do wanny?
Moon
Moon Wczoraj, 10:17
Chore prawo , z jakiej racji mam odśnieżać ?
Auta postawic nie moge bo chodnik nie mój a odśnieżyć mam obowiązek
Może niech straż miejska to robi , od tego są
kos
kos Wczoraj, 08:25
to chyba i tylko w miastach bo na,wsiach jest samowolka, nie robią nic a jeszcze spalaja smieci w piecach i tu nie ma zadnej na to kary jak i sluzby ktora taki powinna sie zająć? Co rok tak jest? a wlodarze gmin nic takim osobom nie zrobią bo to sa ich wyborcy? ktorzy na nich glosuja?
Śmiechu warte
Śmiechu warte Wczoraj, 07:30
Żeby miasto stosowało się do tego przedziału odśnieżania to by było super. U nas od środy jest droga nie odśnieżona ani nie posypana niczym! Pług przejechał tylko główna droga, a wszystkie poboczne ma w d...
Torbacz
Torbacz 2 dni temu, 22:43
A co, jeśli nie ma mnie w kraju? Ja tego nie rozumiem. Co ja jestem winny, że śnieg pada na mój chodnik? Jestem właścicielem, a nie niewolnikiem. Mogę oddać swój chodnik miastu. Bo jaki pożytek z takiej "własności"? Tylko czy miasto weźmie? Mogę płacić podatek za odśnieżanie. Wszystko, czego chcę od świata, to święty spokój. Czy to dużo?
Hugo
Hugo 2 dni temu, 20:01
Niech straż miejska odsnieża za co biorą pensje za darmo kompletnie nic nie robią
Gawan6
Gawan6 2 dni temu, 19:52
Dlaczego miasto za nasze pieniadze sprzata trotuary w cetrum miasta to niesprawiedliwe
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2 dni temu, 14:27
To teraz mieszkańcy Starego Miasta będą kursować taczkami za miasto skoro na jezdnię śniegu nie wolno
Qwer
Qwer 2 dni temu, 13:33
Jak to jest? Jak trzeba odśnieżać, to cbodnik jest mój. Jak spróbuję wypić na nim piwo, to dostanę mandat za picie w miejscu pu licznym.
Zima zła.
Zima zła. 2 dni temu, 13:10
Pozostałe chodniki- 6 godz.od chwili wystąpienia opadów. Pracuję 8 godz.plus dojazd. Chyba będę brał urlop na żądanie,żeby wyrobić się w czasie. Paranoja.
stefan
stefan 2 dni temu, 12:26
A kto ma odśnieżać chodniki wokół polhektarowej łąki cukiernika marysienki na pl. konstytucji i dlaczego robi to Ratusz ,a nie właściciel ?

wstyd
wstyd 2 dni temu, 12:24
a ja pytam dlaczego straż miejska nic nie robi z kopciuchami kominowymi, codziennie na Górnośląskiej i Traugutta wieczorem dymią że oddychać nie można.!!!!? tych strażników w ogóle nie widać na ulicach, tylko przemknie samochód albo zza biurka wydają polecenia mieszkańcom

Pozostałe