Wraki znikają z ulic Elbląga

  • 13.01.2021, 10:19
  • www.expresselblag.pl
Wraki znikają z ulic Elbląga fot. Straż Miejska w Elblągu
Najpierw jest ekscytacja - w końcu mam upragniony samochód. Z czasem jednak nasze auto albo ulega awarii, albo zastępujemy je innym.

 

Powodów porzucenia pojazdu może być wiele, jednak musimy pamiętać, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest używany może zostać usunięty z drogi przez straż gminną/miejską lub policję na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu. Nawet jeżeli wydaje się nam, że pojazd taki zostawiliśmy prawidłowo zaparkowany na miejscu postojowym przed budynkiem, w którym mieszkamy- nie! Pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest używany lub pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych nawet jeżeli jest prawidłowo zaparkowany może zostać usunięty przez strażników.

W 2020r. Straż Miejska w Elblągu otrzymała ponad 200 zgłoszeń dotyczących tzw. "wraków". Jedne nie miały powietrza w kołach, inne miały zniszczoną karoserię, były rozbite, pozostawione otwarte czy też bez tablic rejestracyjnych. Po przeprowadzeniu czynności przez strażników nie wszystkie jednak pojazdy okazywały się nieużywane, niektóre nie posiadały cech pojazdu nieużywanego. Znaczna część pojazdów po uprzednim zobowiązaniu ich właścicieli została albo usunięta samodzielnie albo doprowadzono do stanu używalności.

W 2020r. Straż Miejska w Elblągu zleciła usunięcie 25 pojazdów na koszt ich właścicieli.

W dniu 12 stycznia 2021r. Straż Miejska w Elblągu wydała kolejne dwie dyspozycje usunięcia nieużytkowanych pojazdów.

Pamiętajmy, że samochód to nie zabawka, którą nieużywaną możemy odstawić na półkę. To nasz przywilej, ale i obowiązek.

Nie narażajmy się na koszty związane z holowaniem, nie szpećmy naszego miasta i nie zastawiajmy niepotrzebnie miejsc parkingowych.

Źródło: Straż Miejska w Elblągu

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pożądny obywatel
Pożądny obywatel Wczoraj, 20:35
Jak zgłosić miejsce w którym stoi nieużywane auto?
Kastrator
Kastrator 2 dni temu, 18:11
Dodatkowo bym kastrowalk
mm263
mm263 13.01.2021, 13:14
Jeszcze należy usunąć te potworki kioski,które stoją w różnych częściach miasta.Nieużywane,opuszczone,tylko szpecą.Podpowiadam,ul. Mickiewicza,Grunwaldzka....

Pozostałe