Ile elblążanie mają na liczniku w swoim samochodzie?

  • 19.11.2020, 12:47
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ile elblążanie mają na liczniku w swoim samochodzie? Ilustracja do tekstu
200 tys. kilometrów ma na liczniku przeciętny samochód należący do mieszkańca Elbląga. W efekcie Elbląg znalazł się na 70. miejscu zestawienia. Różnica między wynikiem tego miasta a rezultatem zajmującej pierwszą pozycję Warszawy to blisko 42 tys. km.

 

Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Położony w województwie warmińsko-mazurskim Elbląg znalazł się na 70. miejscu zestawienia. Samochody zarejestrowane w tym mieście pokonały od wyjazdu z salonu sprzedaży średnio 200 tys. km. To o 10 tys. więcej od przeciętnego samochodu z Olsztyna i mniej o niemal 4 tys. km od pojazdów zarejestrowanych w Ełku.

W III kwartale bieżącego roku elblążanie za ubezpieczenie OC swoich samochodów płacili średnio 710 zł. To więcej zarówno od średniej krajowej (678 zł), jak i wojewódzkiej (634 zł). Spośród uwzględnionych w rankingu miast województwa warmińsko-mazurskiego mniej za ochronę ubezpieczeniową płacili tylko kierowcy z Ełku – średnio 677 zł.

– Deklarowany przebieg auta to tylko jeden z czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli podczas wyceny polisy. Na cenę OC wpływa także historia ubezpieczenia kierowcy czy dane techniczne jego pojazdu. Równie ważne mogą być: sieć i rodzaj dróg, którymi się porusza, liczba ich użytkowników i statystyki wypadkowe, które przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji  lub wypadku w tym regionie

– mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.

Źródło: Rankomat

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a co cie to
a co cie to 23.11.2020, 10:42
a co cie to

Pozostałe