Nastolatkowie zatrzymani na S7. Samochód pożyczył od taty...

  • 21.01.2019, 15:53
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Nastolatkowie zatrzymani na S7. Samochód pożyczył od taty... fot. Policja w Nowym Dworze Gdańskim
W sobotę około godziny 10:20 policjanci z nowodworskiej drogówki dokonali zatrzymania dwóch nieletnich osób, które były poszukiwane przez policję z Radomia. Ponadto 15 – latek kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień. Teraz odpowie za to przed Sądem Rodzinnym.

 

W sobotę około godziny 10:20 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że drogą S-7 w kierunku Gdańska ma poruszać się pojazd m-ki Fiat Punto, w którym przebywają nieletnie osoby, poszukiwane przez policję z Radomia.

Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki natychmiast ustawili się w miejscowości Dworek i wypatrywali podany pojazd. Po pewnym czasie zauważyli poszukiwany samochód i dokonali jego zatrzymania. W pojeździe znajdowały się dwie nieletnie osoby.

Po sprawdzeniu ich w systemach, okazało się, że były to osoby poszukiwane przez policję z Radomia. W rozmowie z policjantami, 15 – latek przyznał się, że bez wiedzy ojca zabrał samochód, którym przyjechał po swoją 13 – letnią koleżankę. Dziewczyna dodała, że po kłótni z matką postanowiła wspólnie z kolegą pojechać do swojego wujka, który mieszka w Gdańsku.

Prawie im ten plan wyszedł, gdyby nie szybka reakcja mundurowych. Do momentu przybycia opiekunów, uciekinierzy przebywali w nowodworskiej jednostce. Pojazd został zabezpieczony a 15 – latek odpowie przez Sądem Rodzinnym za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Źródło: Policja w Nowym Dworze Gdańskim

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe