Nie skorzystasz - bo zepsuli

  • 16.10.2020, 12:24 (aktualizacja 16.10.2020, 12:29)
  • www.expresselblag.pl
 Nie skorzystasz - bo zepsuli fot. UM Elbląg
Od dłuższego czasu na niektórych miejscach odpoczynku stworzonych dla rowerzystów można skorzystać także ze stacji naprawczych dla naszych jednośladów.

 

Te przydane urządzenia umożliwiają w razie potrzeby wykonanie najpotrzebniejszych napraw, od regulacji do wymiany opon. W Elblągu na trasie Green Velo są trzy takie stacje, tj. przy ul. Stawidłowej, przy ul. Kościuszki oraz w Bażantarni.

Niestety w ostatnim czasie wszystkie stacje padły łupem wandali, którzy obcinają niektóre elementy wyposażenia. Już po raz czwarty niszczą nie tylko wspólne mienie, ale i uniemożliwiają rowerzystom przeprowadzenie koniecznych napraw.

Wandale zniszczyli także do tej pory: elementy oznakowania nowych szlaków miejskich, ławkę solarną mającą służyć do ładowania telefonów (na Bulwarze Zygmunta Augusta), dwa automaty do wydawania karmy dla ptaków w Parku Traugutta. Wszystkie zniszczenia zostały naprawione lub uzupełnione. Koszty napraw są niemałe, a pieniądze wydane na ich usunięcie można by przeznaczyć na inne cele, służące mieszkańcom i turystom.

Elblążanie, prosimy Was o pomoc i reagowanie. Informujcie Policję lub Straż Miejską jeżeli widzicie przypadki dewastacji miejskiej infrastruktury!

Red.

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bvcxz
bvcxz 16.10.2020, 12:48
czy tak ciężko zamontować po jednej chociaż kamerze? czy nieroby ze straży miejskiej wezmą się do roboty, kosztują nas 3 miliony rocznie
Gienia
Gienia 17.10.2020, 17:25
Czy tak ciężko nie psuć wszystkiego co spotka się na drodze. Niestety w naszym mieście nie warto inwestować w takie rzeczy.
Ech
Ech 18.10.2020, 20:51
Niestety, kretynów nie brakuje.

Pozostałe