Punkty z nielegalnymi urządzeniami działały na terenie Elbląga

  • 15.10.2020, 09:59
  • www.expresselblag.pl
Punkty z nielegalnymi urządzeniami działały na terenie Elbląga fot. KAS
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Elbląga otrzymali informacje od policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu o ujawnieniu automatów do gier hazardowych. Po udaniu się na miejsce, przeprowadzili eksperyment w zakresie legalności urządzania gier na automatach.

 

Punkt gier znajdował się w ogólnodostępnym miejscu, usytuowany był w obrębie innych sklepów, w pawilonie po byłym kiosku owocowo-warzywnym. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że dwa automaty są włączone a jeden nieczynny. Obiekt był monitorowany dwiema kamerami od wewnątrz i jedną zewnętrzną. Drzwi wyposażone były w elektroniczny wizjer, na którym wyświetlany był wizerunek osób, potencjalnych klientów punktu gier.

Z kolei w poniedziałek 12 października 2020 r. funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych . Mimo trwającego zagrożenia epidemicznego w centrum Szczytna działał nielegalny salon, gdzie dostęp do środka był możliwy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z obsługą lokalu. Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy oraz przesłuchanie świadków jednoznacznie potwierdziły nielegalny charakter urządzeń.

W obu przypadkach ujawnione automaty zostały zajęte jako dowody rzeczowe, a sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Źródło: KAS

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

essa
essa 15.10.2020, 20:51
gdzie to na zwd?

Pozostałe