Obstawianie w sieci: co to jest freebet?

  • 29.09.2020, 15:39 (aktualizacja 30.09.2020, 09:47)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Obstawianie w sieci: co to jest freebet? Fot. nadesłane
Zakłady wzajemne to jedna z najpopularniejszych gier na pieniądze w naszym kraju. Legalnie działający bukmacherzy internetowi starają się przyciągać kolejnych graczy różnego rodzaju promocjami i ofertami specjalnymi. Bardzo popularną promocją bukmacherską jest freebet, zwany również darmowym zakładem lub bonusem bez depozytu, który umożliwia typowanie wyników bez ryzykowania swoimi pieniędzmi.

Według badania przeprowadzonego przez firmę IQS w 2017r., około 67% dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu wzięło udział w grze o charakterze hazardowym. Jak informowała na początku br. „Rzeczpospolita”, na pierwsze miejsce na polskim rynku legalnych gier hazardowych wysforowały się zakłady wzajemne, które pod względem wartości przychodu wyprzedziły gry i loterie liczbowe, a także kasyna. Szacuje się, że w 2019 r. przychody legalnych bukmacherów wzrosły aż o 29% rok do roku – do poziomu 6,7 mld zł.

Legalni operatorzy zakładów wzajemnych nie osiadają jednak na laurach i cały czas pracują nad tym, aby przyciągać do siebie kolejnych graczy. Mają ku temu sporo narzędzi – swoje marki mogą promować m.in. poprzez sponsoring, a ofertę uatrakcyjniać różnego rodzaju promocjami. Jedną z najpopularniejszych promocji bukmacherskich są freebety. Choć w pierwszej chwili sformułowanie to może wydawać się nieco skomplikowane, to tak naprawdę w praktyce przypominają one nieco rabaty, gratisy czy kupony promocyjne oferowane przez firmy z różnych innych branż.

Freebet – co to jest?

Freebet, zwany także darmowym zakładem, to rodzaj promocji bukmacherskiej, w ramach której bukmacher przekazuje graczowi określoną kwotę pieniędzy z przeznaczeniem na obstawienie kuponu (najczęściej od 20 zł do 25 zł). Freebet to rodzaj bonusu bez depozytu finansowego – nie wymaga on dokonania wcześniejszej wpłaty na konto, choć w zależności od regulaminu promocji, konieczne do jego otrzymania może być np. zawarcie pierwszego zakładu.

Najczęściej freebet jest elementem bonusu powitalnego legalnych bukmacherów, czyli częścią premii, którą bukmacher przyznaje graczowi za założenie u niego konta – podobnie bywa np. przy rejestracji w programach lojalnościowych sklepów, kiedy za założenie konta otrzymuje się tam rabat na pierwsze zakupy albo kupon promocyjny na określone produkty. I tak przykładowo otrzymać można:

  • w LV BET – freebet 20 zł na start z kodem promocyjnym,

  • w Fortunie – freebet 20 zł w punktach FKP,

  • w forBET – freebet 20 zł za bonusowy kod LEGALSPORT,

  • w TOTALbet – freebet 50 zł za zgody marketingowe i kod,

  • w STS – freebet 25 zł za rejestrację (voucher),

  • w Totolotku – freebet 25 zł powitalny za wpisanie kodu.

Pełną listę dostępnych freebetów można znaleźć na stronie legalsport.pl.

Aby otrzymać wymienione darmowe zakłady, podczas rejestracji u wybranego bukmachera należy wpisać w odpowiednie pole formularza kod promocyjny, dzięki czemu freebet o określonej wartości trafia prosto na konto gracza.

Warto zwrócić uwagę, że darmowy zakład pozwala typować wyniki bez ryzykowania swoimi pieniędzmi – w tym przypadku nawet obstawienie bardziej ryzykownego kuponu z wysokim kursem nie wiąże się z możliwością utraty własnych pieniędzy, gdyż typuje się na środki otrzymane od operatora. Darmowe zakłady znajdują się w ofercie wielu legalnych bukmacherów i są dość częstą promocją, więc bez problemu można wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Obstawiając zakład za freebet należy zwrócić uwagę, do kiedy trwa promocja, jaki musi być minimalny kurs zdarzeń na kuponie, czy są zdarzenia, które na kuponie znaleźć się nie mogą i jaki jest wymagany obrót ewentualną wygraną przed możliwością wypłaty. Takie obwarowania nie są niczym rzadkim. Można je spotykać również w przypadku rabatów i kuponów promocyjnych w innych branżach – np. kupon jest ważny do konkretnego dnia, a rabat nalicza się powyżej określonej kwoty zakupów.

Freebety bukmacherskie są poszukiwane przez graczy, bo pozwalają uzyskać dodatkowe środki finansowe na typowanie zakładów. Więcej informacji finansowych można znaleźć w dziale „Pieniądze elblążan” (https://www.expresselblag.pl/wiadomosci/216/pieniadze-elblazan).

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

---- materiał ekspercki ----

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:Pozostałe