Biskup elbląski o LGBT

  • 25.09.2020, 10:05 (aktualizacja 25.09.2020, 10:09)
Biskup elbląski o LGBT
Na stronie diecezji elbląskiej pojawił się komunikat biskupa elbląskiego w sprawie zbierania podpisów na rzecz projektu ustawy stop LGBT. Poniżej zamieszczamy stanowisko Jacka Jezierskiego, biskupa elbląskiego.

 

-"Jedna z inicjatyw obywatelskich ma obecnie za cel zmianę ustawy o zgromadzeniach. Chodzi o zaostrzenie przepisów, aby możliwym był administracyjny zakaz marszów równości. Powodem dla projektu modyfikacji ustawy jest bluźnierczy i często obsceniczny charakter tych zgromadzeń. Stały się one wrogie tradycyjnemu małżeństwu i rodzinie, symbolom chrześcijańskim oraz Kościołowi katolickiemu.

Rozumiejąc motywację inicjatywy należy pamiętać, że wprowadzanie zmian w prawie o zgromadzeniach dotyka podstawowych praw i swobód obywatelskich. Zaostrzenie ustawy może kiedyś zostać wykorzystane do ograniczenia zgromadzeń o charakterze liturgicznym, procesji, pielgrzymek, a także zgromadzeń o charakterze narodowym i patriotycznym.

Katolicy świeccy i ich stowarzyszenia są uprawnieni, aby dążyć do zmian obowiązujących przepisów według swojej wiedzy i sumienia. Nie jest to jednak domeną diecezji, ani parafii. To zadanie obywatelskie, a często obowiązek katolików świeckich, którzy winni szukać najlepszych rozwiązań dla porządku prawnego i zasad życia społecznego.

Diecezja elbląska i jej parafie nie będą opowiadać się za konkretnym projektem. Ze zrozumieniem jednak przyjmują zaangażowanie polityczne niektórych środowisk katolików świeckich. Nie ma powodu, aby księża proboszczowie zakazywali zbierania podpisów za zmianą ustawy na terenie przykościelnym. Choć jednocześnie promocja tego projektu nie jest ich zadaniem, gdyż jest to jedno z przynajmniej kilku możliwych rozwiązań."

- napisał Jacek Jezierski, biskup elbląski.

Red.

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rad
Rad 25.09.2020, 14:06
komunikat na stronie diecezji datowany jest 15.09. Dziennikarze mają refleks... Brawo
Wielki swiat
Wielki swiat 25.09.2020, 11:51
Pedal pedalowi zawsze bedzie pod gorke robil...bo ksiadz pedeofil i pedal jest mniej pedalski niz inne pedaly....prawda ksieze biskupie?
hege
hege 25.09.2020, 16:36
***j ciągnij śrubę
Lej Geja Batem Tatusiu.
Lej Geja Batem Tatusiu. 25.09.2020, 11:40
To są zboczeńcy.

Pozostałe