W Elblągu powstaną kolejne ścieżki rowerowe!

  • 24.09.2020, 09:39
  • www.expresselblag.pl
W Elblągu powstaną kolejne ścieżki rowerowe!
Dobre informacje dla rowerzystów. W mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe. Elbląski samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie unijne na realizację projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”.

 

- W ramach projektu planowana jest budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, długości prawie 2 km w ciągu ulicy Kościuszki - na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej wraz z budową kładki dla rowerzystów przez rzekę Kumielę oraz prawie pół kilometrowego odcinka w ciągu ulicy Agrykola od ul. Kościuszki do ul. Górnośląskiej wraz z odcinkiem jednokierunkowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Górnośląskiej 

– podkreśla Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.  

Przebudowane zostaną również przejścia dla pieszych wraz z  budową przejazdów dla rowerów, zatoki autobusowe, chodniki w tym trakt pieszo-rowerowy w ul. Spacerowej, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Zadanie przewiduje także budowę miejsc postojowych w ciągu ul. Agrykola, w sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Elementem tego projektu była także ul. Wspólna, której modernizacja została zakończona w sierpniu br.

Wartość całego zadania wynosi 4 138 029 zł, z czego 2 272 685 zł. stanowić będzie pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2020-2022.

Red.

 

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gutek cf
Gutek cf 27.09.2020, 09:03
Huuuraczji! I jeszcze Królewiecka do szpitala bo noea jak dojechać. Pozdro.
Ziutex
Ziutex 24.09.2020, 11:10
A te ścieżki będą ze sobą skomunikowane? Bo jak na razie to ktoś je projektuje po pijaku... Jedna z drugą nie styka... Kiedy wezmą się za parking na Hetmańskiej i ścieżkę rowerową? Parking jest źle zaprojektowany i stwarza to realne zagrożenie w ruchu lądowym!
Edwardd
Edwardd 24.09.2020, 10:26
Zatoczki autobusowe przy Agrykola i Gornoslaskiej bo jest miejsce a autobus staje i korkuje drogę
Rowerzysta
Rowerzysta 24.09.2020, 18:23
Nieee tego projket pewnie nie obejmie takie myślenie we władzy Elbląga

Pozostałe