×

Przyznał, że to była głupota. Zapłaci 2 tysiące złotych

  • 17.01.2019, 09:00
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Przyznał, że to była głupota. Zapłaci 2 tysiące złotych Monitoring
Dwa tysiące złotych musi zapłacić Krzysztof M., który pewnego wrześniowego popołudnia zniszczył Dąb Pamięci koło szkoły podstawowej w Gronowie Górnym. Wyrok w tej sprawie zapadł w Sądzie Rejonowym w Elblągu.

 

Do zniszczenia Dębu Pamięci doszło 22 września około godz. 15 na terenie szkoły podstawowej przy ul. Szmaragdowej 5 w Gronowie Górnym. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który podchodzi do drzewka i je łamie. Zabezpieczony monitoring z kamer autobusu zarejestrował sprawcę zaraz po zdarzeniu.

Przypominamy, zdarzenie miało miejsce 22 września br. około godziny 15.00 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym przy ul. Szmaragdowej 5. Tam kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który podchodzi do Dębu Pamięci i go łamie. Zabezpieczony monitoring z kamer autobusu zarejestrował sprawcę zaraz po zdarzeniu i pomógł w jego zatrzymaniu.

W październiku policja zdecydowała się na opublikowanie komunikatu o poszukiwanych sprawcy znieważenia Dębu Pamięci. Wystarczyło kilka godzin, by sprawca, 39-letni Krzysztof M., sam zgłosił się na komendę. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak tłumaczył, zrobił to z głupoty oraz z nadmiaru wypitego alkoholu.

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Elblągu. Na posiedzeniu niejawnym wydał wyrok nakazowy, którym skazał oskarżonego na karę grzywny w wymiarze 50 stawek dziennych po 30 zł oraz orzekł na rzecz Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym 500 zł nawiązki.

Redakcja

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TenCoSięŚmieje
TenCoSięŚmieje 18.01.2019, 09:33
za GŁUPOTĘ SIĘ płaci, zazwyczaj "słono".

Pozostałe