Tragiczny wypadek w powiecie braniewskim

  • 13.09.2020, 11:21
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Tragiczny wypadek w powiecie braniewskim
W piątek 11 września 2020 roku, około godz. 17:00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie odebrała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 510 pomiędzy miejscowościami Pieniężno – Lelkowo.

 

Kierujący mercedesem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze drogi i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Pojazd oraz ciągnięta przyczepa kempingowa uległ zniszczeniu, wpadając dodatkowo do przydrożnego rowu. Siła uderzenia był tak duża, że konstrukcja przyczepy kempingowej oraz przewożone rzeczy rozsypane zostały wokół miejsca wypadku. Autem osobowym podróżowały dwie osoby, które znajdowały się nieprzytomne wewnątrz rozbitego pojazdu.

Po ewakuacji poszkodowanych na zewnątrz, przystąpiono do medycznych działań ratowniczych. Niestety po kilkudziesięciu minutach prowadzonej resuscytacji krążeniowo - oddechowej stwierdzono zgon u 35-letniego kierowcy pojazdu. Natomiast pasażerka została przetransportowana śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Droga wojewódzka została zamknięta na kilka godzin dla uczestników ruchu drogowego. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają braniewscy policjanci.

Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze Policji z Braniewa, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy – ochotnicy z Lelkowa i Pieniężna, zespół ratownictwa medycznego z Pieniężna oraz załoga LPR z Olsztyna.

Opracował / Foto: bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe