Nie przyjął mandatu, teraz musi zapłacić 3 razy tyle

  • 28.07.2020, 14:20
  • www.expresselblag.pl
Nie przyjął mandatu, teraz musi zapłacić 3 razy tyle
Sąd Rejonowy w Elblągu wydawał wyrok w sprawie kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h. Kara to tysiąc pięćset złotych grzywny. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

 

39-latek był kontrolowany przez policję 3 czerwca bieżącego roku w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. Jechał oplem z prędkością 103 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h.

Zatrzymany przez drogówkę mieszkaniec Warszawy nie przyjął mandatu, więc policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Sąd ukarał kierowcę grzywną w wysokości tysiąca pięciuset złotych. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policja przypomina: Każdy kierowca, który ponad dwukrotnie przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym może stracić prawo jazdy na trzy miesiące i zostanie ukarany mandatem. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków, również tych tragicznych w skutkach.
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ofdnziz
Ofdnziz 01.08.2020, 22:19
Jestem za szanowaniem przepisow ale powinno to dzialac w dwie strony 3km/h czy czSem nie bylo bledu pomiaru ktory no zawyzyl pretkosc?ale sadu to nie interesuje liczy sie ze kasa do budzdtu wpadnie a sprawiedkiwosc kogo to interesuje
muzyk64
muzyk64 29.07.2020, 00:25
Ciekawe czym "mierzono "prędkość ? ISKRĄ czy innym gównem ? Nie jestem za łamaniem przepisów ale pieczarki tez powinny być ok w stosunku do kierowców .Polecam program Państwo w Państwie dot.pomiarów .to była kompromitacja policji !!! Sprawiedliwy pomiar ok a nie okradanie nas z kasy !!
pozdro
pozdro 29.07.2020, 20:16
niech się najpierw pochwalą w tym programie czy używali urządzenia zgodnie z instrukcja

Pozostałe