Elbląg:Kamery na mundurach policjantów jeszcze w styczniu!

  • 10.01.2019, 18:59 (aktualizacja 10.01.2019 19:20)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląg:Kamery na mundurach policjantów jeszcze w styczniu!
Pierwszy pilotaż ruszył jeszcze w grudniu 2017 r. w kamerki na początku zostali wyposażeni policjanci z garnizonu stołecznego, podlaskiego i dolnośląskiego. Każdy testuje 60 urządzeń, które rejestrują obraz i dźwięk. Stosuje je drogówka i prewencja, w tym np. uliczne patrole. Jeszcze w styczniu br. ruszy pilotaż w Elblągu.

Jak się dowiadujemy jeszcze w styczniu br. w kamery zostaną wyposażeni funkcjonariusze policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Kamery mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin. Będą przekazywać obraz i dźwięk w systemie szyfrowanym. Również moment rejestracji zdarzenia będzie pozwalał na identyfikację funkcjonariusza, który ją obsługuje oraz na ustalenie daty i godziny interwencji.

System kamer na mundurach policjantów uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję w długość nagrania i jego datę. Policjant po zakończeniu interwencji poprzez włączenie, wstawienie kamery do bazy dokującej, będzie archiwizował te dane.

''– Podczas interwencji kamery pozwolą w sposób jednoznaczny wyjaśnić sytuacje, w których jest słowo przeciwko słowu. Doświadczenia np. z USA pokazują, że kamery na mundurach mają również charakter prewencyjny. Nagrywając interwencję zarówno policjanci jak i obywatele zdają sobie sprawę z konsekwencji swoich zachowań ''

– mówił przy uruchomieniu pilotażu Mariusz Błaszczak, były szef MSWiA.

 

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Filmowiec Amator
Filmowiec Amator 10.01.2019, 22:10
Jestem ciekawy jak teraz będą zachowywali się Ci wszyscy pieniacze , którzy tak bardzo skakali do Policjantów...
TYm
TYm 10.01.2019, 19:44
Ciekawa informacja

Pozostałe