Elblążanin stracił 60 tysięcy złotych

  • 04.06.2020, 10:58
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elblążanin stracił 60 tysięcy złotych fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Mechanizmy transakcji walutowych i pomnażania swoich oszczędności poprzez internet wymagają przede wszystkim wiedzy i umiejętności poruszania się w tej dziedzinie. Ostatnio zawirowania na rynkach walut spowodowane pandemią doprowadziły do tego, że wiele osób chciało spróbować swoich sił na rynkach finansowych. Z różnym skutkiem.

 

Jednym z przykładów jest pewien mężczyzna, który zgłosił się wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Dzięki temu policjanci mogli poznać od kulis jego historie. Do mężczyzny zadzwonił doradca z firmy kryptowalutowej niedługo po tym, jak założył on takie konto. Doradca wskazał mu program, przez który ma wejść na swoje konto bankowe, po to, by się uwiarygodnić. On również miał tam dokonywać transakcji, które mają być później „odwrócone”. „Doradca” poprzez konto bankowe złożył w imieniu właściciela wniosek o kredyt w wysokości 60 tysięcy złotych. Zapewniał, że zaraz cofnie wniosek… Okazało się jednak, że pieniądze z otrzymanego kredytu zostały wypłacone w kilku transzach na różne rachunki bez udziału właściciela konta.

Dodatkowo, doradca poinformował, że na to konto również zostaną wpłacone pieniądze.  Mężczyzna zgodnie z zapowiedzią otrzymał dwa przelewy od nieznanych sobie osób. Była to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Aby to wyjaśnić, znów skontaktował się ze swoim „doradcą”. Powtórzyli więc procedurę logowania się na koncie bankowym, a ten gdy miał już dostęp do konta, ponownie wyprowadził  z niego pieniądze.

Nie mogę skontaktować się z tym doradcą. Czuję się oszukany więc sprawę zgłosiłem na policji – powiedział mężczyzna…

Nie ulegajmy chęci łatwego zysku. Często mechanizmy walutowe tylko wydają się łatwe i tylko wydaje się nam, że je znamy. W tej dziedzinie działa sporo oszustów. Wykorzystują naszą nieznajomość przeprowadzanych operacji i korzystają na tym pozyskując nasze pieniądze.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Haha
Haha 05.06.2020, 07:48
Głupich nie sieją głupi się rodzą. Hahaha
Geet
Geet 04.06.2020, 15:53
Dał się zwałować jak młody.
Michał
Michał 04.06.2020, 13:49
Witam,

Istnieję wiele stron edukacyjnych i informacyjnych o tego typu oszustach. Wystarczy śledzić Facebook'a czy inne media społecznościowe. Cudowni doradcy mogli by zarabiać sami na swoich cudownych metodach, ale nie mają kasy.... Więc szukają Waszej kasy, naiwności i chęci szybkiego zarobku.

Sprawdź gdzie w Twoim mieście znajduję się kantor Bitcoin, w takich miejscach są zazwyczaj obsadzani profesjonaliści, których ideą jest adopcja Bitcoina i kryptowalut, a nie wyłudzenie środków od rodaka.

Od 3 lat prowadzę spotkania na temat kryptowalut w Elblągu, edukuję i informuje o tego typu oszustwach, jednak nie każdemu chcę się uczyć zanim popełni błąd :)

Jeśli szukacie sprawdzonych informacji o Bitocinie, zapraszamy na Bitcoin.pl lub do naszego lokalu [rzy ul. Giermków 7/7.

Pozdrawiam,
Michał Stryjewski.
muzyk64
muzyk64 04.06.2020, 12:49
Hehe doradca.. Jak słuszę w słuchawce : doradca " dziekuje bo szkoda gadać..

Pozostałe