Ofiarą padały kobiety, teraz mężczyzna z Elbląga

  • 22.05.2020, 12:09
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ofiarą padały kobiety, teraz mężczyzna z Elbląga
„Za mundurem panny sznurem” – tak głosiło kiedyś pewne powiedzenie. Jak się okazuje 2020 rok przynosi coraz to inne zaskakujące sytuacje. Do tej pory ofiarą „amerykańskiego generała” padały kobiety. Tym razem oszust „nabrał” mężczyznę z Elbląga. W rozmowie z nim podał się za amerykańskiego żołnierza, ale płci pięknej.

 

Jak nie trudno się domyślić schemat działania oszusta był podobny. Rozmowy poprzez internetowy komunikator, przesyłanie zdjęć, budowanie znajomości itd. W pewnym momencie pojawiła się też paczka z kosztownościami, która ma zostać wysłana do Elbląga. Ba, już nawet idzie pocztą, tylko utknęła. I może nie dojść. Trzeba więc dopłacić, i to nie mało. Jednak per saldo i tak się opłaci, bo kosztowności, złoto, dolary są dużo więcej warte niż zainwestowane pieniądze.

Poza tym „praktycznie nie ma ryzyka” takie przekonanie wyrobiła w nim rozmówczyni. Kobieta przesyłała swoje zdjęcia w mundurze US Army. Na jednym z nich trzyma nawet kartke z imieniem i nazwiskiem rozmówcy oraz odręcznie zapisaną datą. Co więcej, przed wysłaniem paczki sfotografowała jej zawartość. Trafiły one do rozmówcy. Wyraźnie widać na nich pliki banknotów.  

Mężczyzna prowadził te rozmowy przez blisko rok. Później kilkakrotnie opłacał transfer paczki. Przeznaczył na to łącznie ponad… 50 tysięcy złotych. Jak nie trudno się domyślić paczki nie dostał do tej pory a kobieta w wojskowym mundurze przestała się odzywać.

Sprawa została zgłoszona na policje i jest prowadzona pod kątem oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Publikujemy ten materiał ku przestrodze, bo w takiej lub podobnej sytuacji można stracić oszczędności nawet kilku lat.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 26.05.2020, 08:12
Hahaha! Padłam! 🤣
Weronika wprost z nocnika
Weronika wprost z nocnika 25.05.2020, 15:19
Hej wujek,wyślij mi 80 tys.,a prześlę ci moje używane majtki.
facet
facet 24.05.2020, 01:44
idiota a nie facet, wstyd mi za niego, co za naiwniak, chyba myślał fiutem, że kiedyś porucha, aaaaaahahahaha
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.05.2020, 11:35
Jak można byc tak naiwnym i obcej osobie przeslac 50tys. Masakra
Ha
Ha 22.05.2020, 21:45
Mundur zmienia człowieka.
Niewiarygodne
Niewiarygodne 22.05.2020, 15:21
Ahahaaahaaaaaahaaaa

Pozostałe