Dane elblążan mogły wypłynąć? Prezydent Elbląga zawiadomił prokuraturę

  • 24.04.2020, 11:15 (aktualizacja 24.04.2020, 11:29)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Dane elblążan mogły wypłynąć? Prezydent Elbląga zawiadomił prokuraturę fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski złożył dziś (24 kwietnia) zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającym na bezprawnej próbie uzyskania danych osobowych mieszkańców Elbląga znajdujących się w spisie wyborców prowadzonym przez Gminę Miasto Elbląg.

 

- "W dniu 23 kwietnia 2020 roku o godzinie 2.26 w nocy, na skrzynkę pocztową Gminy Miasto Elbląg wpłynęła wiadomość e-mail pochodząca od nadawcy Wybory 2020 - [email protected] opatrzona w wiadomości tytułem Wybory 2020 - wniosek o przekazanie danych. W treści autor domaga się udostępnienia mu danych ze spisu wyborców. (...) Wskazana wiadomość nie została podpisana w sposób umożliwiający zweryfikowanie autora, w szczególności brak jest pod nią podpisu elektronicznego. Pod treścią wiadomości znajduje się jedynie podpis: Z wyrazami szacunku, Poczta Polska"

-"(..)Mając powyższe okoliczności przedmiotowej sprawy na uwadze, koniecznym jest wszczęcie i przeprowadzenie stosownego postępowania związanego z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o ochronie danych osobowych"

- czytamy w zawiadomieniu Prezydenta Elbląga do Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość89
gość89 28.04.2020, 18:00
A co mnie obchodzą jakieś wybory? Mam je gdzieś i nie życzę sobie by moje dane były gdzieś przekazywane.
Lidka
Lidka 27.04.2020, 16:32
Szczerze to taki nieudolny ten nasz prezydent .. niestety podejmuje kiepskie decyzje, nie wiem z kim je konsultuje i rozumiem ze wszystkich nie da się uszczęśliwić ale proszę co istotnego zrobił oprócz zawodówek na Bema i remontu 3/4 targowiska które i tak nie działa w tej chwili
chin
chin 25.04.2020, 23:14
czytam komentarze i nie mogę wyjść z szoku, wydaje się że ludzie po szkołach umieją myśleć i wyciągać wnioski, a tak łatwo dają się podpuszczać i być manipulowani.
Sobiepani
Sobiepani 25.04.2020, 05:46
A jak leśne dziadki w komisjach mają moje dane to jest ok. Ludzie przypafkowi, powoływani decyzją jakiegoś innego leśniczegona czas wyborów, mogący sfptografować listy i odprzedać dade to działania prawne. Rodo to fikcja. I przydatne nzrzędzie jak eidać.
STOP USTAWIE 447.
STOP USTAWIE 447. 24.04.2020, 22:54
Zróbmy koło pióra pis, po ,sld ,razem... Nie bójcie się ludzie zmian. Wybierzmy Bosaka. Dajmy szansę innym. Od 30 lat te same ryje. Nazwy partii tylko zmieniają.
Rena
Rena 24.04.2020, 19:30
Jak to mozliwe zeby przekazywsc dane osobowe to dopieto skandal
elblążanin
elblążanin 24.04.2020, 13:21
Ludzie czy Wy myślicie, pokażcie cwaniakom swoje dane osobowe (Poczta Polska liczy kilkanaście tysięcy ludzi), to będzie handel naszymi danymi. a później płacz i lament jak przyjdzie komuś spłacać kredyt, którego nigdy nie wziął.
mieszkanka
mieszkanka 24.04.2020, 12:02
czy ten nasz nierób Wróblewski zajmię się czymś pożytecznym??? znów jakiś temat zastępczy, znów lans aby tylko zaistnieć! dlaczego tego faceta nie wywieźli na taczce, on już drugą kadencję nic nie robi!
jjolkas
jjolkas 27.04.2020, 10:02
a wcześniej był naczelnikiem wydziału rozwoju i strategii miasta, o zgrozo,
Ludzie pracy
Ludzie pracy 25.04.2020, 10:40
Tak oczywiście zajął się. , jak znaleźć oszczędności i zwalnia ludzi z pracy albo daje na 3/4 część osób już dostała nowe aneksy albo wypowiedzenia --w przyszłości nie polecam głosowania na Wróblewskiego gdyż można było znaleźć oszczędności gdzie indziej
Kazek
Kazek 24.04.2020, 13:16
Ja tez jestem mieszkanką. Nie uwazam, że Prezydent jest taki jak pani pisze. Jest pracowity i uczciwy. Kogo pani reprezentuje? Siedź kobieto w domu i zajmij się drożdżowym. W d...bylaś i g...widziałaś.
mieszkanka
mieszkanka 26.04.2020, 01:31
pisze że jest mieszkanką a nazywa się kazek, no idiota, a ja mam nadzieję że Wróblewski odpowie za swoje czyny, a właściwie za brak czynów! że dwie kadencje jest bierny, nic nie robi i jest nierobem
Minka
Minka 27.04.2020, 16:24
Rynek wyremontował i w sumie tyle dobrego
miu
miu 26.04.2020, 01:29
weź gamoniu wazeline i leć do ratusza, i biegnij do łazienki i konika sobie zwal
Ja
Ja 25.04.2020, 10:49
Do Kazek .Mówisz o sobie? tak właśnie do obywateli naszego kraju odzywa się opozycja czy to głos rozpaczy czy brak manier? Nigdy na takie ugrupowania nie należy oddawać swojego głosu
rodo
rodo 24.04.2020, 11:46
To może być strzał w kolano jak przyjdą i sprawdzą jak dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone, nie mówiąc o tym komu prezydent je przekazuje z naruszeniem ustawy.

Pozostałe