Elbląg w czasie epidemii - każdy kto potrzebuje pomocy ją otrzyma

  • 05.04.2020, 20:51
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląg w czasie epidemii - każdy kto potrzebuje pomocy ją otrzyma
Policjanci każdego dnia, przed rozpoczęciem służby otrzymują wytyczne w zakresie realizacji zadań służbowych. Są wyposażeni w środki dezynfekujące, kombinezony, maski, gogle oraz rękawice jednorazowego użytku. W trosce o mieszkańców, patrolują ulice na tych samych zasadach jak odbywało się to dotychczas. Każdy kto potrzebuje pomocy ją otrzyma.

 

Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowego zaangażowania i policjanci są na to przygotowani. Wbrew głosom powątpiewania, jakie pojawiają się szczególnie wśród różnych komentatorów w przestrzeni internetowej, zapewniamy mieszkańców naszego powiatu, że policjanci są przygotowani do tego, by skutecznie wypełniać zadania, jakie przed nimi postawiono.
 

Policjanci – wspierani przez funkcjonariuszy innych służb – całą swoją energię poświęcają temu, by zapewnić przestrzeganie obowiązującego prawa i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do wprowadzanych ograniczeń. Od tego zależy zdrowie nas wszystkich i jest to jeden z podstawowych warunków, który pomoże nam skutecznie przeciwdziałać panującej epidemii.

Dlatego do służby związanej m.in. ze wspieraniem służb sanitarnych i prowadzeniem nadzoru nad osobami pozostającymi w kwarantannie angażowani są policjanci różnych pionów. Zarówno oni, jak i funkcjonariusze pełniący służbę patrolowo – interwencyjną na bieżąco są wyposażani w odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Zwiększona liczba patroli ma swoim nadzorem objąć jak największy obszar. W tym celu zwiększona została również liczba patroli pieszych, które mogą dotrzeć tam, gdzie nie wjedzie radiowóz. Czas i dyslokacja tych służb organizowana jest w taki sposób, by zapewnić funkcjonariuszom komfortowe warunki do tego, aby swoje zadania mogli wykonywać bez przeszkód.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że praktycznie każdy podmiot czy osoba musiała w jakimś zakresie dostosować się do nowych, znacznie trudniejszych warunków funkcjonowania. Podobnie było w przypadku Policji. Aby zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa, policjanci musieli zostać wyposażeni w środki dezynfekujące oraz ochronne.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zostan
Zostan 06.04.2020, 16:32
Brak dostepu do badan pozostaj w domu i umieraj
Gostek
Gostek 06.04.2020, 14:32
Kontakt z ludźmi na odległość brak ubrań ochronnych. CZŁOWIEKU RATUJ SIĘ SAM..
jjj
jjj 06.04.2020, 10:56
klamstwo!!!!! milicja wogole nie reaguje na zgloszenia!!! boja sie jezdzic na interwencje bo nie maja sprzetu ochronnego!!!! polaku bron sie sam!!!

Pozostałe