Apel Prezydenta Elbląga o przesunięcie terminu wyborów

  • 02.04.2020, 15:06
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Apel Prezydenta Elbląga o przesunięcie terminu wyborów
Prezydent Witold Wróblewski wystosował dziś apel o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja br. Został on przesłany do Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Komisarza Wyborczego w Elblągu Piotra Żywickiego.

 

- Zaniepokojony postępującym zagrożeniem zakażenia kolejnych tysięcy osób wirusem SARS-CoV-2 wyrażam obawę dotyczącą zapewnienia środków bezpieczeństwa podczas organizacji wyborów Prezydenta RP w terminie 10 maja 2020 r. które miałyby się odbyć, czy to w formie tradycyjnej, czy też w części lub w całości korespendecyjnie. 

W sytuacji epidemii nie mogę zapewnić obywatelom miasta odpowiednich, bezpiecznych warunków głosowania, a osobom przygotowującym cały proces wyborczy zagwarantować bezpiecznego wykonania tego obowiązku. Organizacja wyborów w tym tak wyjątkowo trudnym okresie, stanowi ewidentne  i nieuzasadnione narażanie mieszkańców na utratę zdrowia i życia. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo Elblążan.

- czytamy w apelu Prezydenta Elbląga do Marszałek Sejmu RP.

-"Dlatego zwracam się z apelem o przesunięcie terminu wyborów. Nie idźmy śladem Francji, gdzie organizacja wyborów samorządowych spowodowałaby znaczący wzrost liczby zachorowań.

(...) W okresie epidemii nałożonych zostało na obywateli naszego kraju wiele obostrzeń. Rząd RP słusznie prosi o pozostanie w domu i maksymalną izolację, bo jest to najlepsza forma walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. Dlatego organizacja wyborów związana z wieloma pracami technicznymi, wyjściem z domu, czy pozostawaniem przez długi czas w skupisku ludzi niesie ogromne ryzyko zarażenia i pozostaje w sprzeczności z wszystkimi zasadami walki z koronawirusem"

- pisze dalej Prezydent Elbląga.

W załączeniu poniżej  pełna treść wystosowanego apelu.

Łukasz Nosarzewski

 

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

098
098 04.04.2020, 13:24
Gratuluje rozwagi????
Gogi
Gogi 04.04.2020, 01:28
JESTEM TAK ZA NIEPOKOJONY... ŻE, AŻ MAM PEŁNE... GACIE
elblążanin
elblążanin 03.04.2020, 09:10
a ten znowu się lansuje, cholera jasna, nic nie robił i nie robi dla mieszkańców, ale list napisał, jakby to kogoś obchodziło i było ważne, chłopie weź się w końcu do roboty, a nie tylko fotki, wstęgi i działania nic nie wnoszące jak ten list!!! weż choćby i maseczki szyj
pepo
pepo 03.04.2020, 08:20
A niby dlaczego przesuwac termin ???? zeby wymienic wyjątkowego nieudacznika Kidawę ??? przeciez dla niej Konstytucja wazniejsza niz ludzkie zycie !!!!!!!
098
098 04.04.2020, 13:26
To idz i glosuj pisowski szczurze takis sam ja twoj idol ???

Pozostałe