Młody mężczyzna z Elbląga zakażony koronawirusem

  • 28.03.2020, 14:50 (aktualizacja 28.03.2020, 15:18)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Młody mężczyzna z Elbląga zakażony koronawirusem fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego potwierdził dziś (28 marca) w rozmowie z nami 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

 

-"To młody mężczyzna z Elbląga i mężczyzna w średnim wieku z powiatu iławskiego. Obaj są w stanie dobrym, są hospitalizowani"

- mówi nam Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko mazurskiego.

Jak się dowiadujemy obaj mężczyźni zarazili się kornawirusem z wizji lokalnej, czyli na miejscu.

W sumie na tę chwilę w województwie warmińsko-mazurskim jest 46 osób zakażonych koronawirusem, w tym 14 z Elbląga, 4 z powiatu braniewskiego oraz 2 z powiatu elbląskiego.

Z oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na tę chwilę w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1481, 17 osób zmarło.

Poniżej mapa zakażeń koronawirusem dotycząca województwa warmińsko-mazurskiego.

Red.

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kwarantanna
kwarantanna 01.04.2020, 08:30
dlaczego nie wylewacie zlosci na innych zarazonych w elblagu a moze to wasi sasiedzi
Lola
Lola 01.04.2020, 08:22
Tak jak napisał Pan poniżej. „ chodził do pracy będąc chorym „ skoro był chory to powinien zostać w domu. Naraził wiele pracowników, rodziny, maleńkie dzieci. Taki ktoś powinien być zwolniony dyscyplinarnie z pracy za narażenie zdrowia pracowników całej firmy.
Lola
Lola 01.04.2020, 08:19
Gość uważasz,że wszyscy mieli testy? Kilka osób to nie wszyscy. Facet chodził i zarażał. Może poszedł do sklepu jakiegoś na zakupy i zaraził kolejne inne osoby. GE powinno wszystkich przebadać.
Gość
Gość 31.03.2020, 11:26
Dajcie już spokój człowiekowi, wszyscy, którzy mieli kwarantannę i przeszli testy, mają wynik ujemny. O tyle dobra wiadomość.
Gość
Gość 31.03.2020, 07:08
Ludzie, nie narażajcie innych. Jeśli wiecie, że możecie być potencjalnymi roznosicielami, przestrzegajcie kwarantanny, pozostańcie w domu.
Gość
Gość 30.03.2020, 16:30
Nie mówcie , że nic nie zrobiono. Przecież kwarantanną objęto pracowników biura z którymi miał styczność ten zarażony. Są na kwarantannie już ponad tydzień.
Gość
Gość 30.03.2020, 22:01
Zaledwie kilka osób zostało na kwarantannie, a gdzie testy dla tych osób. I co z innymi, którzy byli z nim na zmianie.........
Karo
Karo 30.03.2020, 21:35
Bzdura,
Gość
Gość 30.03.2020, 22:00
Jaka bzdura ? Cale biuro, które miało kontakt z tym zarażonym , już od poprzedniego wtorku jest na kwarantannie.
Karo
Karo 31.03.2020, 10:49
Gościu, Tak??? a konkretnie jakie biuro i od kiedy,
Gość
Gość 31.03.2020, 11:49
Była w ogóle jakakolwiek kwarantanna w GE od 24.03 ?
Gość
Gość 31.03.2020, 11:18
Nie wiem, jak się biuro nazywa, ale operator przychodzi tam po przewodniki - cokolwiek by to nie było. Według moich informacji wszystkie osoby z tego biura są objęte kwarantanną od 24.03.
Gość
Gość 31.03.2020, 11:30
Nie cale biuro, a kilka osób na kwarantannie, z którymi miał najbliższy kontakt. Ale na szczęście u wszystkich tych osób wyszły testy negatywne.
Pracownik
Pracownik 31.03.2020, 11:48
Powierdzam, ci którzy byli na kwarantannie maja ujemne testy.
Ten co był na II zmianie
Ten co był na II zmianie 30.03.2020, 22:08
Kilka osob ma kwarantannie, ktore miały najbliższy kontakt z nim.
Tylko dlaczego nie wszyscy, dlaczego wydzialu nie zamkną. Powinni zamknąć cały wydział. Przecież tam conajmniej 50 osób było na zmianie.
GE nie patrzy na ludzi, tylko kasa jest najwazniejsza. Człowiek sie nie liczy.
Gość
Gość 30.03.2020, 22:14
Przecież on na swojej zmianie prawie nie miał z nikim kontaktu.
Jaro
Jaro 30.03.2020, 20:23
Tak są na kwarantannie, ale co z pracownikami z produkcji. O nich nikt nie pomyśli.
:)
:) 30.03.2020, 23:35
I się wszystko ułożyło w logiczną całość
bozena
bozena 30.03.2020, 14:56
***ety ***ety
Kkjh
Kkjh 30.03.2020, 10:28
Niech sie zainteresuja tym GE takie niby zakazy a ludzi multum tylko temperature sprawdzaja na wejsciu , smiech na sali
Ccc
Ccc 30.03.2020, 09:47
To wystawiać urlopy brać l4 lub powstrzymać się od wykonywania pracy, ze względu na ryzyko utraty zdrowia lub życia a nie dyskutować na forum , jak nie bd komu robić to zawiesza produkcję...
BruzdaNaZawadziewUlu
BruzdaNaZawadziewUlu 30.03.2020, 08:34
Pokazali sie na zakładzie kierownik z dyrektorkiem. Osobiscie sprawdzili ze nie ma zagrożenia. O co wm chodzi robole?
oYoY
oYoY 30.03.2020, 07:59
Dyrektorskie ku***y, zero informacji, zero reakcji a ludzie nadal mają harować.
szok
szok 30.03.2020, 07:37
GE! Jak mozna zmuszac pracownika do pracy w skazonym zakladzie. Wszyscy siedza w domu, minimalizują ryzyko a tu praca wre do ostatniego zywego. W glowie sie nie miesci
Pracownik
Pracownik 29.03.2020, 21:53
Prawda jest taka że mają w pracowników wyj.... Szczególnie na ul. Stoczniowej . Nie patrzą na nic tylko aby kasę zarobic dla swojej *** i ze swoją zgrana ekipa zwlaszcza z hali a20. Robią swoje interesy nie patrząc na pracowników .
Worker
Worker 29.03.2020, 20:39
Zamknac zaklad na 2 tygodnie. Pensje zaplacic. Odpracujemy do konca roku.
Kto
Kto 29.03.2020, 22:05
Zamknąć i skończyć z tym podpier... Trzymaniem reki powyżej lokcia w d... Kierownika!
W
W 29.03.2020, 16:25
Może od kogoś z Was ten człowiek się zaraził. Macie zaświadczenie, że nie jesteście ukrytymi nosicielami? Wstyd Ludzie. Łatwiej jest kogoś szkalować niż wesprzeć. Oby nikt z Was nie znalazł się na Jego miejscu.
Pracownik GE
Pracownik GE 29.03.2020, 20:28
Tu nie chodzi o to ze sie zarazil od kogos z nas tylko ze zaklad nie jest zamkniety
Genek
Genek 29.03.2020, 07:17
Zero zasad na ul. dolnej jedyne co to jest mierzona temperatura przed wejściem na zaklad. Teoretyczna dezynfekcja (pani sprzątaczka z płynem do dezynfekcji) według mnie to i tak pic na wodę bo nie ma odseparowania zmian
M. G
M. G 29.03.2020, 07:17
Przez weekend pracował z objawami i tak przyszedl tez w poniedzialek. Nieodpowiedzialny kompletnie, ktory świadomie zarażał ludzi.
Okon
Okon 29.03.2020, 15:26
Nie *** nie wiesz to nie gadaj
wiedzma
wiedzma 28.03.2020, 20:43
a przeciez byl na zwolnieniu lekarskim zanim przyszedl do pracy
Realista
Realista 29.03.2020, 08:48
Pracował w sobotę, niedzielę i poniedzialek juz z OBJAWAMI!!!!!!!!!!!!
Jonek
Jonek 28.03.2020, 19:31
Prezesi siedzą zabunkrowani w swoich domach i zdalnie pracują :D Żydzi w Stanach Zjednoczonych liczą zyski a my pracownicy fizyczni musimy zapier....alać dla swoich panów niczym murzyni na polach bawełny. Nikt z nami się nie liczy !!!
Antysemita
Antysemita 29.03.2020, 10:55
Bo mamy być gojami. Kiedy to wszyscy pojmą i zmądrzeją.
Wtf
Wtf 28.03.2020, 19:42
Kto ci zabranial byc prezesem?? Zawsze mozna sie zwolnic, przymusu nie ma
Szeregowy
Szeregowy 28.03.2020, 22:03
Brak znajomość i ukladów :) tylko jak my szeregowi sie zwolnimy to kto bedzie pracowal???
Hehe
Hehe 28.03.2020, 19:45
Jakiś przy***s detektora lub kierowniczek się wypowiedział hehe
Pracownik
Pracownik 28.03.2020, 19:35
Trzeba się zebrać zgłosić to gdzieś absurd co się wyprawia na terenie GE .
Pracownik GE
Pracownik GE 29.03.2020, 12:50
Jezeli chodzi o zebranie moze ktos przyjdzie ale przeciwstawic sie nie bedzie komu bo ludzie nie maja jaj a potem bedzie za pozno o ile juz nie jest
Rafał
Rafał 29.03.2020, 21:23
Kto tu ma się przeciwstawić jak nikt nie ma odwagi się nawet podpisać sami ,ktosie,ktoś *** i inni większość bez jaj tylko w mordzie dobrzy jak zawsze gdy nikt nie słucha.wiec szkoda strzepić ryja.Uwazajcie na siebie.
123
123 30.03.2020, 10:38
Jak masz takie wielkie jaja, to podpisz się tez nazwiskiem :) . Ktosie, czy ktoś, to jest dokładnie to samo co Jasiu, Grzesiu, czy Rafał...
456
456 30.03.2020, 21:43
Powiedzial 123 :D
789
789 30.03.2020, 22:18
123 nie twierdził, że jest posiadaczem wielkich jaj :)
Masakra
Masakra 28.03.2020, 19:14
Czyli od 23 marca pracownik czekał na wynik badań aby się dowiedzieć po 5 dniach, że jest pozytywny. To samo tyczy się osób które miały z nim bezpośredni kontakt i dopiero po takim czasie zostali poddani kwarantannie. Teraz nasuwa się pytanie z kim oni mieli kontakt i kogo już zarazili. Dopiero po pięciu dniach nastąpiła dezynfekcja hali a ludzie którzy na niej pracowali nie zostali objęci kwarantanna tak samo nie tyczy się to osób którzy pracowali na innych zmianach niż zarazony to jakiś absurd. Co najmniej 200 osób przez ten czas przebywało na hali A24 z czego tylko około 30 osób kwalifikuje się według sanepidu do objęcia kwarantanną. Takimi działaniami nie zatrzyma się kolejnych przypadkow.
Hhh
Hhh 29.03.2020, 06:23
Objętych zostało 8...
olo
olo 29.03.2020, 10:56
Jeżeli kwarantanna objęto 8 osób dopiero od soboty, to zarażonych może być dużo więcej.
Ktosik
Ktosik 28.03.2020, 20:21
A po co w ogóle przychodził do pracy???? Nie miał urlopu na żądanie??? Przy zwolnieniu może wycofać. Może porozmawiajmy o odpowiedzialności ludzi, każdy z nas musi mieć świadomość, że przyjście do pracy z objawami (jakie by nie były) to ryzyko zarażenia innych.
Hhh
Hhh 29.03.2020, 06:24
Otóż objawy ujawniły się w trakcie zmiany.
Ktos
Ktos 28.03.2020, 19:58
Bzdury wiesz i bzdury gadasz.
Ktosiowa
Ktosiowa 28.03.2020, 20:02
Ktosiu, nie wydaje mi się, że to bzdury.
Ktos
Ktos 28.03.2020, 20:18
Widzę, że nie wiesz co mówisz...200 osób nie pracuje na jednej zmianie. Dalej twierdzę, ze bzdury, aby podsycać panikę
Tadek
Tadek 28.03.2020, 20:27
Może ty nie zdajesz sobie sprawy z tego co piszesz ? Zakład GE na ulicy Dolnej , na 1 zmianach Pracuje hala główna, boczna ,rdzeniarnia , modelarnia , kuzna ,oczyszczalnia transport ,do tego ludzie z partner serwisu piecobudowa plus normalnie funkcjonująca kantyna która wydaje posiłki !!! Żadnych środków zapobiegawczych żeli itd !!!! Absurd !!! Kto weźmie odpowiedzialność na ludzi zarażonych w pracy ???
Mimi
Mimi 29.03.2020, 00:01
Nie tylko w GE tak jest mamy w rejonie kilka fabryk ,
Ktos
Ktos 28.03.2020, 20:30
Tadek: Mówimy o Stoczniowej i A24. Nie myl faktów i nie mów, że nie wiem, co piszę.
Tadek
Tadek 28.03.2020, 20:44
W obecnej sytuacji nie ma już znaczenia która odlewnia skoro firma nie zapewniała/nie zapewnia żadnych środków bezpieczeństwa czy dezynsekcji . Ludzkie zdrowie czy życie powinno być na 1 miejscu !!!! Tyle w temacie .
Ktos
Ktos 28.03.2020, 21:01
Tadek: a co z pracownikami? Czy nie powinni na pierwszym miejscu zadbać o siebie i kolegów/koleżanki??? Jestem chory, ale co tam idę do pracy??? To jest prawidłowe podejście?? Zacznij używać zabezpieczeń (które dostajesz od firmy) i mózgu.
Hhh
Hhh 29.03.2020, 06:26
Ktosiu otóż chłopak dostał objawów w trakcie zmiany co od razu zgłosił przełożonemu i izbie sanitarnej . A zabezpieczenia tak obecnie spryskiwacz że spirytusem, jeden , właśnie się kończy ?
Koleś
Koleś 29.03.2020, 09:56
Kłamstwo. On chodził z objawami do pracy przez trzy dni.
wiedzma
wiedzma 29.03.2020, 10:30
Potwierdzam
Tadek
Tadek 28.03.2020, 21:27
W przeciwieństwie do ciebie mózgu używam i pisze jak jest na terenie zakładu .Co do ludzi chorych racja powinni siedzieć w domu na zwolnieniu , a wracając do tematu zarażenia który pracownik może wiedzieć Czy jest zarażony skoro nie ma żadnej kontroli testów czy kwarantanny ? I o jakich ty chłopie zabezpieczeniach od firmy piszesz ?!! Nie było niczego nie ma nadal !!
Ktosiowa
Ktosiowa 28.03.2020, 20:23
Ktos a liczysz wszystkie spółki kooperujące we wszystkich budynkach czy tylko jeden wydział?
Ktos
Ktos 28.03.2020, 20:27
A chodził po wszystkich budynkach, czy siedział na jednym???
Ktosiowa
Ktosiowa 28.03.2020, 20:35
Przepraszam, Ty wiesz o czym piszesz? Który z operatorów stoi całą zmianę przy maszynie?
Ktos
Ktos 28.03.2020, 20:42
Ktosiowa: Wiem, że na pewno nie chodzi po wszystkich budynkach:)
Ktosiowa
Ktosiowa 28.03.2020, 20:44
Ktos czyli potrafisz policzyć, że na samym wydziale T1 na głównych maszynach jest ok. 50 pracowników GE, nie licząc spółek kooperujących?
Ktos
Ktos 28.03.2020, 21:01
Ktosiowa: więc nie 200. To chyba wystarczy? Jeżeli pracownik źle się czuje to idzie do lekarza, ale nie do pracy. Po co przychodził???
Clown Fiesta
Clown Fiesta 29.03.2020, 05:06
On nie mial obiawów i nie byl na l4. Obiawy zaczely sie w pracy i odrazu poszedl do domu wiec o czym wy piszecie ze po co przychodzil w takim stanie ???? Jakim? Nieświadomości ze jest zarazony?
Prawda
Prawda 29.03.2020, 09:54
Kłamiesz. On miał objawy w sobore i niedzielę i w poniedzialek i przychodził do pracy.
Rafał
Rafał 29.03.2020, 11:11
To trzeba było reagować a teraz tylko płaczesz i szukasz winnych,są telefony do sanepidu.patrz co ty zrobiłeś jak inni nie potrafią,dbaj o swoje zdrowie i kolegów a nie ptzygladaj się spokojnie.
Prawda
Prawda 29.03.2020, 11:42
On dopiero powiedzial w poniedzialek, ze od trzech dni ma objawy. Nikt o tym wczesniej nie wiedzial!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dopiero, gdy wyznal, ze sie zle czuje, od razu odeslano go do domu i wykonano tel do sanepidu!!!!!!
Ktosiowa
Ktosiowa 28.03.2020, 21:07
Ktos dodaj sobie jeszcze pracowników kontroli jakości, wydawalni, nadzoru T1, a także wszystkich pracowników wydziału T2 oraz pracowników spółek Partner Serwis, Proxmus, Ted-Pil, Cleaner. Nie opowiadaj zatem głupot proszę, że nie ma 200 osób na zmianie na hali A24. Natomiast jestem tego samego zdania, pracownik nie powinien przychodzić do pracy w takim stanie. Jednak przychodził i to od kilku dni.
Elblazanin
Elblazanin 28.03.2020, 22:56
Moze i nie pracuje tam 200 osob na zmianie ale wescie pod uwage ze ludzie ktorzy pracowali na tej zmianie maja rodziny to może byc jeszcze wiecej niz 200 ja tam nie pracuje to nie będę sie spieral.
ktos
ktos 28.03.2020, 19:33
Niestety, smutna prawda ale jak to mówią tam na 1 miejscu jest praca a potem zdrowie ;) Gdzies maja ze objęci kwarantanna po tygodniu normalnej pracy moga byc zarażeni i mogli zarazić wiele innych osób. A informacja z sanepidu ( pan siedzi w izolatce w osobnym pokoju, jedzenie pod drzwi a zona/dziewczyna nie jest objęta kwarantanna), czyli rodziny takich osob nie zostana nawwt przebadane bo przeocez nie mialy bezpośredniego kontraktu z zakazonym
Pytanie