Ważne zmiany na stacjach PKN ORLEN

  • 23.03.2020, 17:45
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ważne zmiany na stacjach PKN ORLEN
PKN ORLEN wesprze służby bezpośrednio zaangażowane w walkę z epidemią koronawirusa. Od dziś (23 marca) na stacjach ORLEN pracownicy pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wojska, straży granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego obsługiwani będą poza kolejnością i otrzymają bezpłatnie wybrany gorący napój.

 

- Dostrzegamy z jak wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pracują przedstawiciele służby zdrowia i służb mundurowych. Ich praca jest nieoceniona. Wykonując swoje codzienne obowiązki korzystają ze stacji ORLEN. To oczywiste, że powinni być obsługiwani w pierwszej kolejności, otrzymają też bezpłatnie kawę lub herbatę "

– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

- Jako firma odpowiedzialna społecznie, nie możemy pozostać obojętni w tym trudnym czasie. Nasze działania obejmują kilka obszarów. Staramy się, aby nasze wsparcie w walce z epidemią koronawirusa miało charakter kompleksowy. Nie zapominamy przy tym o zapewnieniu bezpieczeństwa naszych pracowników na stacjach paliw i klientów

– dodaje Prezes Obajtek.

Włączając się w walkę z epidemią koronawirusa PKN ORLEN uruchomił m.in. produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie ORLEN OIL w Jedliczu, który w pierwszej kolejności przekazany został Agencji Rezerw Materiałowych. Na potrzeby pracowników służb medycznych zakupiono 5 tys. maseczek ochronnych. Dodatkowo Fundacja ORLEN przekazała na wsparcie szpitali 6 mln złotych. W działania wspierające walkę z epidemią wpisują się również obniżki cen paliw na stacjach ORLEN.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników stacji paliw i ich klientów, wszystkie obiekty pod marką ORLEN są regularnie sprzątane i dezynfekowane. Przy kasach i na wejściu do większości stacji dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk. Na niemal wszystkich stacjach zostały zamontowane bariery z pleksi zabezpieczające pracowników i klientów. W celu ochrony ich zdrowia, PKN ORLEN zapewnia też dodatkowe wyposażenie. Wszystkie stacje zostaną zaopatrzone w przyłbice ochronne i termometry do bezdotykowego mierzenia temperatury ciała.
 
Tankowanie paliwa przez klientów odbywa się w jednorazowych rękawiczkach, co nadzoruje pracownik stacji. Jeśli klient nie użyje jednorazowych rękawiczek, pistolet dystrybutora jest dezynfekowany przez pracownika. Pracownicy obsługujący klientów są wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.

Punkty restauracyjne na stacjach są zamknięte. Funkcjonują strefy gastronomiczne z m.in. hot dogami, kanapkami, burgerami. Został jednak wprowadzony zakaz konsumpcji na terenie budynku stacji. Akcesoria do gorących napojów, takie jak wieczka do kubków czy mieszadełka, zostały wycofane ze stref samoobsługowych i są dostępne u pracowników.
 
Wprowadzone zostały ograniczenia związane z liczbą osób jednocześnie przebywających w budynku stacji. Na stacjach przy autostradach i drogach ekspresowych, czyli na tzw. Miejscach Obsługi Podróżnych może maksymalnie przebywać do 10 osób i do 1 osoby na małych stacjach. Stacje wyposażone w okienko do sprzedaży nocnej mogą prowadzić sprzedaż z wykorzystaniem tego rozwiązania. Informujemy klientów o konieczności zachowania odstępu przebywając w budynku stacji. Klienci są również zachęcani do płatności kartą lub za pomocą aplikacji ORLEN Pay lub VITAY bezpośrednio przy dystrybutorze. To rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kierowców.
 
PKN ORLEN włączył się ponadto do rządowej kampanii edukacyjnej. Na stacjach paliw wywieszone są plakaty oraz udostępnione ulotki na temat zasad higieny, wpływające na minimalizowanie ryzyka zakażenia. Na wybranych stacjach tranzytowych wyświetlany jest film przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną. PKN ORLEN uruchomił dodatkowo wewnętrzną infolinię wsparcia dla stacji paliw.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiosek
kiosek 24.03.2020, 13:03
cooooo? tym nierobom ze straży miejskiej jeszcze darmowa kawka, to już skandal
JP
JP 24.03.2020, 11:27
Kiedy będzie dostępny na stacjach płyn do dezynfekcji produkcji Orlen?
... Mmm.
... Mmm. 24.03.2020, 11:24
A po co martwić się o pracowników, oni niech popadają i do tego jeszcze wiecznie wielkie obrażenie, mała sprzedaż itp.. Patrzą tylko na siebie nie na ludzi którzy mają rodziny dzieci.. Żenada..
Polo colo
Polo colo 24.03.2020, 08:54
Brawo Orlen ?a podwyżka dla pracowników za pracę w tak trudnym czasie też by się zdała. To my dla was się narażamy ?
Do przemyślenia
Do przemyślenia 24.03.2020, 08:31
Dlaczego nie zmienić ordynacji wyborczej i nie rozszerzyć możliwości głosowania on-line. Mnóstwo ludzi ma podpis elektroniczny, profil zaufany, internetowe konta bankowe. Mamy e-recepty, e-urząd, ePUAP dlaczego więc nie e-wybory. Nawet jeśli nie wszyscy zagłosują przez internet to kolejki do urn będą znacznie mniejsze. Mniej liczenia głosów, mniej błędów a dzisiaj przede wszystkim większe bezpieczeństwo. Wybory on-line można przeprowadzić dzień (tydzień) wcześniej, lub dzień (tydzień) wcześniej można dać wybór czy głosuję on=line czy w dotychczasowy sposób. Taka forma głosowania byłaby dużo prostsza i tańsza w obsłudze.
Wiktor
Wiktor 24.03.2020, 10:24
tego się boją. nie mają szans. całe poparcie pisowskie nie zna się na komputerach
kierowca
kierowca 24.03.2020, 06:13
produkują i zarabiają na płynie a na stacji brak rękawiczek
Jaaak
Jaaak 23.03.2020, 23:04
A kurierzy? Oni codziennie z kilkaset osobami sie spotykają i ich oraca w obecnej chwili tez nie jest prosta, a często dostarczają środki ochrony
Czysty marek
Czysty marek 24.03.2020, 11:43
Co? Też mają produkować płyn do dezynfekcyji i maseczki? XD
Gadzina
Gadzina 23.03.2020, 22:19
A sluzba więzienna to gdzie?
P.R.
P.R. 23.03.2020, 21:49
Super,aż ze wzruszenia mi zalało oczy,żenada,dno. Majtek,***tek,Obajtek pomyślałeś gościu o pracownikach stacji, którzy muszą po 12 godzin albo więcej narażać swoje zdrowie i życie???? Może dla nich też coś dacie od siebie firmo Orlen!!!!
..
.. 23.03.2020, 22:55
Dokładnie!!! Zgadzamy się, wszyscy podziękowania dla policji straży itp a gdize pracownicy stacji, sprzedawcy, którzy również narażają swoje życie mając codziennie kontakt z tyloma ludźmi.
Beata
Beata 23.03.2020, 19:32
A gdzie płyn do dezynfekcji???????????????

Pozostałe