Lekarz z Elbląga prosi o pomoc

  • 21.03.2020, 17:10
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Lekarz z Elbląga prosi o pomoc
Na portalu społecznościowym Facebook pojawiła się prośba o pomoc dla Szpitala Miejskiego w Elblągu, wcześniejsze aple dotyczące Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odnoszą już pozytywne skutki.

 

Drodzy Elblążanie ! Jestem lekarzem Szpitala Miejskiego w Elblągu. Obecnie przekształconego w Szpital Zakaźny. Mam gorącą prośbę - znacie aktualną sytuację szpitali i dramatyczny wyścig z czasem . Czy wy lub wasi znajomi macie może zbędne nianie elektroniczne po po swoich pociechach ? Może macie nadmiar rękawiczek jednorazowych ? Płynów antybakteryjnych ? Zbędnych gogli narciarskich? Może mając umiejętności krawieckie moglibyście uszyć maseczki chirurgiczne ? To wszystko potrzebujemy aby moc zaopiekować się chorymi w izolacji . Zbiórka - Izba Przyjęć Szpitala Miejskiego ul. ŻEROMSKIEGO 22 Elbląg. Dziękuję

- czytamy w apelu lekarza ze Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Pomoc elblążan dociera już do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu:

-"Do szpitalnej pralni trafiło dziś ok. 400 pierwszych maseczek ochronnych uszytych przez naszych Przyjaciół . Zgodnie z procedurą, po praniu zostaną one przekazane do sterylizacji, skąd osobno zapakowane trafią do rąk personelu szpitala.

Maseczki oraz zapas innego sprzętu sanitarnego ( rękawiczki, czepki, płyny do dezynfekcji, ręczniki papierowe) przekazała nam w Państwa imieniu Weronika Chomacka, elbląska koordynatorka ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom."

- poinformował WSZ w Elblągu.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Izabela Malinowska
Izabela Malinowska 05.04.2020, 22:11
Niebawem przywieziemy maseczki fizelinowe i środki do dezynfekcji. Pozdrawiam całą służbę zdrowia. Izabela Malinowska z Pasłęka
Igor
Igor 27.03.2020, 18:23
Widzę ,że redaktorek znów zbiórki zaczyna prowadzić , tym razem na szpital ,bo Wojtuś nie żyje ???
Ula
Ula 24.03.2020, 23:29

Stowarzyszenie przy Szpitalu św Jana Pawła II w Elblągu 61 2030 0045 1110 0000 0418 8340 na walkę z koronowirusem
"Drodzy Elblążanie ! pomóżmy Szpitalowi Miejskiemu w Elblągu. Obecnie przekształconego w Szpital Zakaźny. Mam gorącą prośbę - znacie aktualną sytuację szpitali i dramatyczny wyścig z czasem . Czy wy lub wasi znajomi macie może zbędne nianie elektroniczne po po swoich pociechach ? Może macie nadmiar rękawiczek jednorazowych ? Płynów antybakteryjnych ? Zbędnych gogli narciarskich? Może mając umiejętności krawieckie moglibyście uszyć maseczki chirurgiczne ? To wszystko potrzebujemy aby moc zaopiekować się chorymi w izolacji . Zbiórka - Izba Przyjęć Szpitala Miejskiego ul. ŻEROMSKIEGO 22 Elbląg. Dziękuję - Szpital Miejski w Elblągu"
Wanda
Wanda 24.03.2020, 11:25
Jeżeli lekarz się nie podpisał to znaczy,że to kłamstwo.Przecież w szpitalu na Żeromskiego nie ma chorych.Wszyscy czekają na pierwszych pacjentów.Środki ochronne są.Kto sieje panikę?Spokojnie :)
Jurek
Jurek 23.03.2020, 10:58
nie ma jeszcze koronawirusa a już brak maseczek? A w tvp mówią że jesteśmy dobrze przygotowani, to kto kłamie, lekarzyk czy tvp
czytelnik
czytelnik 02.04.2020, 11:34
Jak tak czytam te komentarze to myślę że 99% z nich to patola bezrobotna 500+ i podobna do nich , żenada. Analfabeci którzy nie dorośli do jakiegokolwiek tematu.
Adam
Adam 02.05.2020, 15:47
Czytelniku cwel.u widze nie pobierasz 500+
Dragon
Dragon 22.03.2020, 09:21
Ja i on czyli dwa pedały
Ruda
Ruda 22.03.2020, 08:38
Rydzyk sam piszczy o pomoc mocherow klechy patrzą tylko w siebie
A
A 22.03.2020, 11:13
Zgadzam sie z tobą ,Lewandowski dał kasę ,Kulczyk tez dała ,a Rydzyk WSTYD,kochani zanim zrobicie przelewy na Radio Maryja wezcie głęboki oddech i pomyślcie czy nasz ;ojciec:ma naprawde BIEDĘ Wyglada zdrowo.
Wera
Wera 23.03.2020, 23:25
A Owsiak to cyba jego cele statutowe jego fundzcji. Wstyd
Ja i on
Ja i on 22.03.2020, 06:25
Place zus us nfz, tam prosze sie zglosic po wyposazenie
Kaska
Kaska 22.03.2020, 06:21
Czy mogą byc typowe gogle narciarski ?
Basia
Basia 25.03.2020, 15:26
Mysle , ze tak , tylko myj je po kazdy zdjeciu
Ela
Ela 22.03.2020, 01:03
Czy cały szpital przekształcony na zakaźny?
Mb
Mb 22.03.2020, 00:03
Dobro wraca. Serce mi sie ucieszylo. Moge isc spokojnie spac. W koncu cos dla szpitala miejskiego jupppiii
Doinformowany
Doinformowany 21.03.2020, 23:10
Jeżeli pielęgniarki/stażyści/praktykanci przestaną w hurtowych ilościach wynosić środki dezynfekujące, maseczki itd, na pewno starczy dla każdego. Dotyczy to każdego szpitala/przychodni w Polsce!
Warto pomyśleć o innych - chorych w tym momencie. W końcu od tego powinnyscie/powinniście być!
Mik
Mik 22.03.2020, 16:47
Tak, wynoszą żeby w pracy nie mieć środków ochrony indywidualnej... Pomyślcie zanim napiszecie głupoty. Na pewno zdarzają się czarne owce ale nie można tak mówić o wszystkich pracownikach szpitali. Ze swoich zakładów pracy też "hurtowo" wynosicie to do czego macie dostęp? Jeżeli tak to gratuluję postPRLowskiego podejścia.
Elblazanin
Elblazanin 22.03.2020, 16:34
Doinformowany
Przestac czlowieku w tym momencie pisac takie rzeczy , sam chyba kradniesz skoro jestes tak doinformowany/na . Wstyd
cornick
cornick 22.03.2020, 16:30
Testy na covid19 też wynoszą?
Ala
Ala 22.03.2020, 11:46
Też byś wynosił dla swoich
Poiyt
Poiyt 22.03.2020, 08:06
Masz nieźle nawalone we łbie dzbanku
Ela
Ela 21.03.2020, 22:59
Maseczka powinna mieć filtr w środku ...z 3 warstw 2 na zewnątrz i filtr ze środka ,jako filtr można użyć ponczoche.
Teresa
Teresa 21.03.2020, 22:29
Cała rzeczywistość pan Morawiecki i minister zdrowiachwalą się jak jest dobrze przygotowane Paśtwo do zwalczania koronawirusa a w rzeczywistości tylko każą siedzieć w domu i myć ręce
Rysio
Rysio 07.04.2020, 09:36
Teresa naucz się pisać mądralo
XYZ
XYZ 28.03.2020, 12:16
Co za dzban!
Merlot
Merlot 21.03.2020, 22:48
No cóż,poprostu jesteś stuknięty
Elblazanin mieszkajacy w gdansku
Elblazanin mieszkajacy w gdansku 22.03.2020, 05:48
A merytorycznie umiesz komentowac
Krzysztof Patalon
Krzysztof Patalon 21.03.2020, 21:56
Prosimy o kontakt wspomnianego w materiale lekarza, na początku przyszłego tygodnia będziemy mieli do rozdysponowania w Elblągu z ogólnopolskiej akcji myśliwych około 3000 szt maseczek, które z powierzonego materiału uszyje całkowicie za darmo firma Nordic Spear Ltd. Sp. z o.o.
Józef
Józef 21.03.2020, 21:51
A gdzie ta Pani koordynator elblaskich szpitali?? Wszędzie się tak afiszuje i co? Pani Weronika Chomacka! Czemu pod postem nie napisze Pani tego co pod innymi? Jestem koordynatorką szpitali w Elblągu!!! Pozdro
czemu nie NFZ?
czemu nie NFZ? 21.03.2020, 21:45
2 mld na telewizję.
Merlot
Merlot 21.03.2020, 22:48
Na media narodowe debilu
Mik
Mik 22.03.2020, 00:46
Ach ta Twoja kultura, Merlocie. Widać, że te media narodowe od dawna nie spełniają już swojej pierwotnej misji szerzenia kultury, rozrywki i rzetelnej informacji.
andy
andy 21.03.2020, 23:22
Na szczujnię.
eee
eee 21.03.2020, 21:22
W szpitalu nie ma jeszcze przypadków koronowirusa a juz sa problemy. Masakra
Robson
Robson 21.03.2020, 21:06
Mam znajomą pielęgniarkę ktora handluje płynami dezyfenkcującymi,gdy mi zaproponowała,powiedziałem że zgłosze to do szpitala .....pigóły i salowe wynoszą wszystko
Mik
Mik 22.03.2020, 00:56
I zgłosiłeś?
Mb
Mb 22.03.2020, 00:05
To teraz niech siedza w pracy bez ;)
Elblążanka
Elblążanka 21.03.2020, 20:39
Miasto powinno przekazac pieniądze z funduszu na tak zwane Dni Elblaga.. a nie jest to mała kwota , poza tym sami wynosili płyny i rękawiczki a teraz jest brak poprostu jestem w ciężkim szoku co się dzieje niema u nas jeszcze pacjentów z korona a już są braki

Pozostałe