Spowodowali zagrożenie na drodze. Znamy już wyroki sądu

  • 28.02.2020, 15:12
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Spowodowali zagrożenie na drodze. Znamy już wyroki sądu
Jeżeli osoba powoduje kolizje drogową a jednocześnie stworzy przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu, policjanci mogą skierować wniosek do sądu o ukaranie takiej osoby. Wiąże się to z tym, że sąd często decyduje o czasowym zakazie kierowania pojazdami przez taką osobę.

 

Publikujemy dwa przykłady sądowych rozstrzygnięć dotyczących kolizji: Pierwsza miała miejsce 4 listopada 2019 roku. przy ul. Warszawskiej.  25-latek kierujący audi wyprzedzał kilka pojazdów jednocześnie, przy czym nie zachował należytej ostrożności i zderzył się najpierw z toyotą a następnie ze słupem oświetleniowym. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Sąd skazał mężczyznę na 1000 złotych grzywny oraz rok zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Inny przypadek to 35-latek, który został zatrzymany do kontroli w Krzewsku. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o jego ukaranie. W lutym 2020 roku sąd skazał 35-latka na grzywnę w wysokości 1000 złotych oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas 8 miesięcy.

W przypadku złamania zakazu, kierującym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe