Obywatel Armenii ścigany 3 listami gończymi trafił do aresztu w Elblągu

  • 24.02.2020, 12:39
  • www.ExpressElblag.pl
Obywatel Armenii ścigany 3 listami gończymi trafił do aresztu w Elblągu fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Gronowie zatrzymali obywatela Armenii, poszukiwanego trzema listami gończymi. Wszystkie wyroki zlekceważył i myślał, że polski wymiar sprawiedliwości już o nim zapomniał.

 

Ormianin próbował wjechać do Polski 20 lutego, tuż po godzinie 23. W trakcie sprawdzania dokumentów podróżnego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie potwierdzili, że 40-latek jest od dziewięciu lat poszukiwany.

Ścigany był 3 listami gończymi przez poznańskie sądy. Okazało się, że w 2008 i 2009 roku został skazany za posiadanie narkotyków. Natomiast w 2010 dostarczył podrobiony dokument o zatrudnieniu, nakłonił znajomą, by uzyskała kredyt w kwocie 10 tys. zł, który miał rzekomo spłacać.

Sądy za popełnione przestępstwa wymierzyły mu karę 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku wyłudzenia, wykonanie kary warunkowo zawieszono, ale Ormianin miał oddać pieniądze. Natomiast za posiadanie narkotyków sąd nakazał mu pracę na cele społeczne i karę grzywny.

Wszystkie wyroki zlekceważył i ukrywał się, aż do 20 lutego przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Obywatel Armenii został zatrzymany i  trafił do Aresztu Śledczego w Elblągu.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

www.ExpressElblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Masza
Masza 25.02.2020, 09:37
Kolejny geniusz nieskażony myśleniem.

Pozostałe