"300 plus" będzie gwarantowane ustawą!

  • 19.02.2020, 13:08
  • www.ExpressElblag.pl
"300 plus"  będzie gwarantowane ustawą! fot. pixabay/Ilustracja do tekstu
Uregulowanie prawa do świadczenia „Dobry start” w ustawie zapewni stabilizację tego świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania. – Rodzice nie będą musieli martwić się o to, czy w kolejnym roku otrzymają wsparcie na swoje uczące się dzieci. Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej coroczną wypłatę świadczenia „Dobry start” – mówi minister Marlena Maląg.

 

W 2019 r. wsparciem z programu „Dobry start” objętych było 4,5 mln uczniów, a na realizację programu, wraz z kosztami obsługi, wydano niemal 1,4 mld zł. Od 2018 r., czyli uruchomienia programu, jest to łącznie 2,8 mld zł.

– Program „Dobry start” jest obecnie realizowany na podstawie uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów. Świadczenie to jest ważnym elementem polityki prorodzinnej, dlatego chcemy uregulować sprawy z nim związane ustawą. Przygotowaliśmy taki projekt. Rodzice nie będą musieli martwić się o to, czy w kolejnym roku otrzymają wsparcie na swoje uczące się dzieci

– mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Co się zmieni?

300 zł na każde uczące się dziecko wciąż będzie wypłacane niezależnie od dochodów. Zmienią się natomiast terminy składania wniosków. Projekt ustawy zakłada, że od 2021 r. wnioski można będzie składać drogą elektroniczną od 1 lutego, a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia.

– Stanowi to ujednolicenie z terminami składania wniosków o świadczenie wychowawcze

– tłumaczy minister Marlena Maląg.

Bez zmian pozostanie data końcowa okresu przyjmowania wniosków, czyli 30 listopada.

Nowe przepisy mają dodatkowo usprawnić procedury przyznawania i realizacji świadczenia „Dobry start” w przypadku zmiany miejsca zamieszkania osób zainteresowanych.

Źródło: Ministerstwo Rodziny

www.ExpressElblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zygmunt
Zygmunt 19.02.2020, 23:26
Student to juz jest dorosła osoba która sama może pracować i do 26 rok nie placi podatku
Mb
Mb 19.02.2020, 20:51
Rząd powinien pomyślec o studentach, bo to dopiero jest wydatek. Kto ma dzieci na studiach, ten wie, że koszty utrzymania dzieci studiujacych znacznie przewyższaja te, ponoszone w szkołach podstawowych, gdzie nawet książki dzieciaki dostają za darmo.

Pozostałe