Zatrzymany na gdańskim lotnisku za próbę porwania w Wielkiej Brytanii nastolatki

  • 4.01.2019, 10:57 (aktualizacja 04.01.2019 11:04)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Zatrzymany na gdańskim lotnisku za próbę porwania w Wielkiej Brytanii nastolatki fot. MOSG
Sześciu mężczyzn poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości zatrzymali 28 i 30 grudnia na gdańskim lotnisku funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Wśród nich był 26-letni Polak z Wielkiej Brytanii poszukiwany w celu ekstradycji za próbę porwania 13-latki oraz 34-letni mieszkaniec województwa pomorskiego za którym gdański sąd rozesłał cztery listy gończe

 

26-latek poszukiwany w celu aresztowania i ekstradycji za próbę porwania w Wielkiej Brytanii nastolatki do Gdańska przyleciał z Liverpoolu. Po przeprowadzeniu czynności procesowych został przekazany Policji. Taki sam los spotkał 34-letniego mężczyznę, który przyleciał z Londynu. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, że Sąd Rejonowy Gdańsk Południe poszukiwał go czterema listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę 7 lat i 2 miesięcy w zakładzie karnym. 

Podczas kontroli granicznej pasażerów innych samolotów strażnicy graniczni zatrzymali jeszcze czterech innych mężczyzn poszukiwanych przez sądy. Jeden z nich za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do osoby najbliższej, pozostali celem odbycia kar aresztu za nieopłacone grzywny i wykroczenia.  

Źródło: MOSG

 

 

 

 

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe