Strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru

  • 10.02.2020, 16:57 (aktualizacja 10.02.2020, 17:00)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru fot. OSP Jegłownik
Wczorajszej nocy, kiedy obowiązywało ostrzeżenie 2 stopnia przed silnym wiatrem strażacy z Elbląga kilkukrotnie wyjeżdżali do powalonych drzew, dziś (10.02) nie jest inaczej, ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje dziś do godziny 20.00.

 

Około godziny 16.00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o powalonym drzewie w Wiktorowie, interwencję podjęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jegłowniku.

Z kolei po godzinie 16.00 na skutek silnego wiatru doszło do zerwania dachu budynku w m. Kępa Rybacka.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypominają, że dziś (10.02) do godziny 20.00 na terenie powiatu elbląskiego obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem:

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

-"Zaleca się dużą ostrożność, potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia i w razie konieczności dostosować swoje plany do warunków pogodowych."

- informują strażacy.

O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe