Szlabany w Elblągu nie będą już przeszkodą

  • 15.01.2020, 11:58
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Szlabany w Elblągu nie będą już przeszkodą fot. Łukasz Nosarzewski
Wczoraj, 14 stycznia odbyło się spotkanie Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM Elbląg z przedstawicielami zarządców nieruchomości w Elblągu. Tematem spotkania był problem możliwości dojazdu służb ratowniczych na tereny osiedli mieszkaniowych ogrodzonych szlabanami.

 

-"Uzgodniono jednolity w całym mieście sposób otwierania przez służby szlabanów zagradzających wjazd na teren osiedli. Z całą pewnością poprawi to skuteczność działania służb w przypadku prowadzenia akcji ratowniczych, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo naszych mieszkańców"

- poinformował radny Krzysztof Konert.

-"Zaproponowane na spotkaniu rozwiązanie polegałoby na instalacji sterowników na szlabanach i przekazaniu pilota wszystkim służbom ratunkowym, pilot byłby kompatybilny ze wszystkimi szlabanami w mieście"

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Urzędu Miasta w Elblągu.

Jak się dowiadujemy służby ratunkowe oraz zarządcy nieruchomości są zainteresowani przedstawionym rozwiązaniem.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również Jakuba Sawickiego, rzecznika prasowego elbląskiej policji:

-"Policjanci nie mają większych problemów żeby podjąć interwencję nawet w miejscach, gdzie są szlabany. Po prostu zostawiają radiowóz i przechodzą. Problem dostępności do obiektów w większym stopniu dotyczy pojazdów specjalistycznych straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Tego typu kompleksowe rozwiązanie jest oczywistą koniecznością i nie podlega żadnej dyskusji. Jest to udogodnienie, które musi być zrealizowane żebyśmy mogli szybciej i sprawniej nieść pomoc mieszkańcom naszego miasta."

- mówi Jakub Sawicki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monia
Monia 18.01.2020, 11:42
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
ggg
ggg 17.01.2020, 21:11
teraz straz miejska bedzie sobie bez problemu wjezdzac na parkingi wlepiac mandaty za parkowanie
Arni
Arni 15.01.2020, 19:50
Powinno też się zastanowić nad zakładami pogrzebowymi bo też nie mogą dojechać do nieruchomości ze szlabanami
Arni
Arni 15.01.2020, 17:37
Ci z za szlabanów parkują tylko u siebie. Dla nich powinien być zakaz parkowania na wszystkich niepłatnych miejscach w naszym mieście. Ja u nich nie wjadę. U mnie pod blokiem szlabanu nie ma i tacy zajmują mi często miejsce.
Gosc123
Gosc123 15.01.2020, 19:57
Co Ty ćpasz, ze takie głupoty gadasz?
Parkingi pod wspólnotami mieszkaniowymi to PRYWATNY teren mieszkancow. To jest ich własność dzbanie i mogła robić ze swoją prywatna nieruchomością co zechca
Blade
Blade 15.01.2020, 13:32
W końcu!

Pozostałe