Ksiądz z Elbląga wsypał datki z tacy do puszek WOŚP.

  • 12.01.2020, 12:43
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ksiądz z Elbląga wsypał datki z tacy do puszek WOŚP. fot. Łukasz Nosarzewski
To już tradycja, dziś, 12 stycznia br. ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Na koniec mszy ksiądz Kazimierz Klaban na oczach wiernych przekazał datki z tacy wolontariuszom WOŚP, a następnie zaprosił wszystkich wiernych na kawę i słodki poczęstunek.

 

-"Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało"

- tak  tłumaczył swoje zaangażowanie się w zbieranie pieniędzy na fundację Jurka Owsiaka w rozmowie z portalem Natemat.pl.

Ksiądz Kazimierz Klaban nie zamierza rezygnować ze wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niewykluczone, że w następnych latach akcja prowadzona przez księdza będzie rozszerzona.

" Nie robię nic nadzwyczajnego, to wynika po prostu z potrzeby serca"

- tłumaczył dziś ksiądz Kazimierz Klaban .

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jurek
jurek 15.01.2020, 21:12
Ode mnie już na tace nie dostał by ani grosza
Paula
Paula 15.01.2020, 13:48
Dal pieniadze z tacy, z tym ze nie każdy kto dał na tą tace musi byc z tego faktu zadowolony. Bywają ludzie ktorzy sa przeciw owsiakowi. Jeśli zmobilizowalo go powinien dac ze swoich ...... ale teraz wszyscy beda mu klaskacw brew wszystkiemu bo DAŁ.....
Zwolenniczka
Zwolenniczka 15.01.2020, 23:15
Pani Paulino wnioskuję z pani komentarza iz nie uczęszcza pani do tego kościoła na mszę w niedzielę a wiec panią oswiecę iż jest to parafia polsko-katolicka oraz ksiądz msze wczesniej zapowiadał ze kolejna zbierana taca bedzie przekazana na wośp a malo tego na mszy kiedy mialo miejsce wosp informował poraz kolejny i pytal czy ma ktos cos przeciwko oczywiscie kto by nie chcial to by nie dal na tace. Do puszek wsypywał przy ludziach oraz przy kilkinastu paparazzi. I klaszczą ludzie ktorzy to pochwalają bo gdyby każdy ksiadz z każdego kosciola rzymsko-katolickiego przekazał choc jedną niedzielną tace na wosp to napewno by nie zbiednieli ale wtedy bylaby gruba afera bo przeciez rydzyk na to nie pozwala a na kazaniach gloszą zeby pomagac a sami nic od siebie i to jest ta różnica
POLSKO-KATLOCKI nie ma nad soba rydzyka ani papierza ! A bog jest jeden i wiara taka sama czy w tym czy w tym kosciele. Chodzi o to jakim sie jest człowiekiem. Zachecam do pojscia na msze ktorejs niedzieli na 11.00.
Pozdrawiam
Andy Pol
Andy Pol 15.01.2020, 11:58
Szkoda, że redaktorzy nie napisali, że to parafia kościoła polskokatolickiego, a nie filia BANDY WATYKAŃSKIEJ !!!
M.m
M.m 15.01.2020, 23:22
No wladnie dokładnie tak !
Ela
Ela 14.01.2020, 23:50
Brawo!!!! <3 . Mój proboszcz też co roku wspiera.
Gosia
Gosia 14.01.2020, 19:30
Super, brawa dla księdza. Widać że w tym kościele działa Bóg a nie potyczki polityczne miedzy kościołem a WOŚP.
wertyu
wertyu 14.01.2020, 15:02
dał z tacy . No to się *** narobił łopatą
M.K.
M.K. 14.01.2020, 11:06
Wspaniała inicjatywa Ksiedza Klabana. Z serca, z potrzeby pomocy. Dziekuje jako Elblążanka mieszkająca w Gdyni. Córka leżała w inkubatorze po narodzinach również z przyklejonym serduszkiem WOŚP. Miałam to poczucie że nasze coroczne zbiórki dają szanse na wyzdrowienie wielu dzieciom i dorosłym.
Wdzieczna
Wdzieczna 14.01.2020, 11:34
Moja coreczka po narodzinach rowniez skorzystala z inkubatorka od wosp zaraz po narodzinach
Prrr
Prrr 14.01.2020, 08:14
Brawo aby Rydzyk z Prezesem dostali po 3 zawaly moze wespra Owsiaka.
monika_traskowska
Wdzieczna 13.01.2020, 22:47
boze to nie chodzi o to czy dal ze swoich czy nie.jakby nie dal na wosp to bylyby jego. Staralam sie wytlumaczyc ze on nie pokazuje sie przed kamerami ze przekazal datki na wosp. Ten ksiadz jest taki na codzien. Nie wystawia łap po koperty. Pomaga ludziom z potrzeby serca. Mi tez pomogl i mojej rodzinie i nie liczyl napewno na to ze pojdziemy z tym do gazety!!!!to jest ksiadz z dobrym sercem i powolaniem na codzien.
tak to jest
tak to jest 13.01.2020, 20:26
Ale on nie zrobił tego ze swoich pieniędzy. Powinien to zrobić ze swoich pieniędzy.
Ewa...
Ewa... 18.01.2020, 23:26
Ze swoich też dał!!!!!
Danka
Danka 14.01.2020, 19:51
Ale jakoś ksieża w innych parafiach nie mieli takiego gestu? i zabrali zawartość tacy dla siebie? tzn. odprowadzili do Kurii ?
~~ Polak ~~
~~ Polak ~~ 13.01.2020, 22:25
Twoich też nie dał :P , więc co Tobie do ofiar Wiernych ???
Ewa...
Ewa... 13.01.2020, 20:50
Swoje tez dal jakbys dokładnie zdjecia oglądał/ogladala!!!!!
Anik
Anik 13.01.2020, 20:21
Szkoda ze inni księża nie czują takiej potrzeby serca. Zamiast wesprzeć to przeganiają sprzed kościoła wolontariuszy z puszkami. Brawo dla tego Księdza i dużo zdrowia.
...oman
...oman 15.01.2020, 16:40
A, jesteście Państwo przeciw powyższeniu podatku na zus?
jarek58
jarek58 13.01.2020, 19:15
Są jeszcze normalni kasięża i chwała im za to, to dzięki nim wiara ma szansę przetrwać, broń nas Boże przed Rydzykami i jemu podobnym, którzy niszczą wiarę i kościół
nec
nec 13.01.2020, 19:04
Kościół Polskokatolicki w RP i wszystko jasne, ten kościół nie dzieli się z rydzykiem !
Hanna
Hanna 13.01.2020, 18:08
Brawo dla księdza ❤️❤️❤️
Luka
Luka 13.01.2020, 17:18
Aż się serce raduje przy takich informacjach. Prawdziwie powołany do kapłaństwa. Dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej.
Księdzu
Księdzu 13.01.2020, 16:22
Tak ,oby każdy ksiądz wziął ten przykład do serca i to głęboko
Dorota
Dorota 13.01.2020, 13:43
Spojrzmy na to szerzej: ksiadz Kazimierz nie robi nic niezwyklego, ot. pomaga bliznim, jak naucza Kosciol. Zgodnie ze swoim powolaniem i glosem serca. To smutne, ze czlowiek zwyczajnie wykonujacy swoja prace jest taki niezwykly. Nie wierze, ze jest w tym sam, Prosze, blagam o inne przyklady. Przeciez nie jestesmy spoleczenstwem hipokrytow i chciwcow. Oni gdzies sa, Ci normalni, zwykli ludzie. Jak ten ksiadz.
Kazimierz Błonar
Kazimierz Błonar 13.01.2020, 13:39
To wprost nie do wiary że są tacy księża, idzie śladami obecnego Papierza. To są ludzie prawdziwej wiary zawartej Chrystusie. Polecam innym księżom i biskupom do naśladowania i wejść na drogę Chrystusa
Ela
Ela 13.01.2020, 09:34
Chylę czoło przed takim Księdzem. Życzę zdrowia, no i żeby się nie zmienił. Szkoda, że mieszkam daleko.
Wdzieczna
Wdzieczna 12.01.2020, 23:26
Zawisc ludzka nie zna granic.taki sam kosciol jak kazdy a nawet lepszy. Ten ksiadz odprawil piekna msze za mojego zmarlego meza. Wiedzac ze nie jestem majetna ochrzcil mi dwojke dzieci nic nie chcac w zamian. Na koniec mszy rozmawial z dziecmi kazde obecne dziecko na mszy dostalo czekolade. Gdzie sa tacy ksieza??jak przyjelam kolede w zeszlym roku to ksiadz wiedzac ze jestem swieza wdowa i bylam wtedy obecnie w ciazy nawet nie zapytal sie jak ja sie czuje czy moje dzieci. Moja chrzesniaczka byla w tym kosciolku ochrzczona i w katedrze w mikolaju normalnie przystapila do 1komunii swietej.zeby nie to ze mieszkam daleko od tego kosciolka to bym tam co niedziele bywala a wy krowy jedne co piszecie takie bzdury na temat kosciola i tego ksiedza to prosze isc do swojego kosciola i tam sie wypowiadac-!!!!!
Niewdzięczny
Niewdzięczny 13.01.2020, 13:41
Pani "wdzięczna" najpierw Pani chwali tego księdza, a potem pisze "nawet nie zapytal sie jak ja sie czuje czy moje dzieci. " To jest dobry czy nie?
Danka
Danka 14.01.2020, 19:49
Proszę Pana, na kolędzie był inny ksiadz, który nie zapytał się nawet jak pani Wdzięczna się czuje. Trezba czytać ze zrozumieniem :)

Pozostałe