KAS na polecenie elbląskiej prokuratury zatrzymała paliwowego oszusta!

  • 11.12.2019, 10:31
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
KAS na polecenie elbląskiej prokuratury zatrzymała paliwowego oszusta! fot. KAS Olsztyn
W poniedziałek 2 grudnia br. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Elblągu, funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za powstanie wielomilionowych uszczupleń Skarbu Państwa.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było od lutego 2017 r. i dotyczyło całego okresu działalności jednego ze składów podatkowych funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim, w zakresie podatku VAT i akcyzy. 

Ustalono, że spółka produkowała wyroby akcyzowe: olej smarowy oraz preparat antykorozyjny, które były przedmiotem dostaw wewnątrzwspólnotowych. W toku śledztwa stwierdzono, że proceder polegał na wprowadzaniu do obrotu paliw, deklarowanych jako preparat antykorozyjny, w celu uniknięcia płacenia podatku akcyzowego.

Podczas śledztwa zakwestionowano również rzetelność dostaw wewnątrzwspólnotowych, skutkujących powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.

Ustalono, że uszczuplenia wpływów do budżetu powstałych w związku z tym procederem wyniosły prawie 18 mln zł. Wobec zatrzymanego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KAS

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe